Protest na ulicach jednego z miast skończył się bardzo wstrząsającymi scenami. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak grupa zamaskowanych mężczyzn dokonała ataku na demonstrantów. Jeden z nich wykazał się szczególnym okrucieństwem. Kobieta nie mogła wytrzymać z bólu. Posypały się niecenzuralne słowa.

Od kilku dni na ulicach polskich miast odbywają się demonstracje, w których udział biorą kobiety. Wszystko w związku z ogłoszoną przez Trybunał Konstytucyjny decyzją o zakazie aborcji. Podczas jednej z nich doszło do zamieszek. Ucierpiała kobieta.

Ogólnopolski Strajk Kobiet zamieszki

W środę 28 października odbył się kolejny Strajk Kobiet, podczas którego kobiety wyszły na ulicę, by protestować przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji embriopatologicznej. Na ulicach polskich miast zebrały się ogromne ilości protestujących, których zdecydowaną większość stanowiły kobiety.

Strajki nadzorowane były przez policję i służby porządkowe, jednak nie obyło się bez przykrych i wstrząsających scen. Do szczególnie drastycznego wydarzenia doszło na jednej z ulic Wrocławia. W sieci pojawiło się nagranie tamtejszego incydentu.

We wrocławskiej manifestacji przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego wzięło udział tysiące ludzi. Niestety w pewnym momencie doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Grupa zamaskowanych mężczyzn wkroczyła w tłum ludzi i zaczęła atakować protestujących.

Protest przerodził się w prawdziwą bijatykę. Na opublikowanym nagraniu widać jak mężczyźni biją nie tylko grupę protestujących, ale także osoby, które rzuciły im się na pomoc. Szczególną uwagę przykuła jedna, mrożąca krew w żyłach sytuacja.

  1. Gigantyczne manifestacje ruszyły, ulice są sparaliżowane. Wszędzie policja i wojsko, słychać tylko krzyki
  2. Agnieszka Woźniak-Starak w żałobie, zalała się łzami. Opublikowała poruszający wpis: „Dziękuję, że byłeś przy mnie”
  3. RMF właśnie przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyją. Śmierć nadeszła nieoczekiwanie

Protest we Wrocławiu. Pobito kobietę

W pewnym momencie nagrania widać, że kobieta znajdująca się w tłumie zostaje kopnięta w brzuch przez jednego z atakujących mężczyzn. Zdarzenie oburzyło nagrywającego do tego stopnia, że pod koniec filmu postanowił odtworzyć sytuację kilkukrotnie, by nikomu nie umknęła uwadze. Autor zamieścił pod wideo wymowny wpis:

– Specjalnie nie wskazuje tu na nikogo palcem, bo eskalacja przemocy i agresji nie jest niczym dobrym. Zachowanie takie jest karygodne i godne potępienia […]. Z tego co słyszałem, jesteście ludźmi honoru, szanuję to, ale żeby kobietę z buta kopać w brzuch!!! Zostawię to bez komentarza – napisał autor nagrania.

Według portalu wiadomosci.gazeta.pl ogłoszono nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł. za wskazanie tożsamości zamaskowanego mężczyzny, który kopnął demonstrantkę w brzuch. Jak się okazuje, we Wrocławiu doszło również do innych incydentów.

Jak podaje serwis wiadomosci.gazeta.pl w sieci pojawiło się również nagranie, gdzie widać podbiegającego do kobiety mężczyznę, który następnie popycha ją na jezdnię. Kobieta straciła panowanie i upadła na ulicę o mały włos nie uderzając głową o krawężnik. Poszkodowaną miała być dziennikarka Gazety Wyborczej. Dzień później policja miała ustalić tożsamość sprawcy zdarzenia. 

ZOBACZ WIDEO:

We Wrocławiu doszło do zamieszek. W pewnym momencie jeden z mężczyzn kopnął protestującą w brzuch.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Są zabici i dziesiątki rannych, wybuchła panika. Trzęsienie ziemi uderzyło, odczuli je w Europie
  3. Maciek: „Jeśli nie jesteś gotowa zostać w domu i nie pracować, nie jesteś prawdziwą kobietą. Ktoś musi gotować i sprzątać”
  4. Ważne: Minister Zdrowia przekazał kilka minut temu. Właśnie ogłosił co z obostrzeniami
  5. Sprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
  6. Niewiarygodne. Podpis bohatera „W tyle wizji” na TVP Info zaskoczył widzów, brzmi groźnie?
  7. Niezwykle, nieznane zastosowanie ogórków. Niebywałe, jaki domowy problem rozwiązują

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułMagda Gessler jest załamana, pilnie apeluje. ”Dodajcie nam tlenu, bo nam go odłączyli”
Następny artykułPrzemek Kossakowski wydał nagłe oświadczenie. Rozpętała się burza
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl