Przepowiednia, którą podczas objawienia w Fatimie, z ust Maryi usłyszała trójka dzieci, do dziś pozostała zagadką. O czym zdaniem badaczy mówi czwarta tajemnica fatimska? Teologowie nie wykluczają, że nie została ona ujawniona, by nie wzbudzać strachu wśród ludzi, ponieważ zwiastuje naprawdę apokaliptyczne wizje. Patrząc na treść poprzednio upublicznionych przepowiedni, ciężko mieć co do tego wątpliwości!
 

Choć ostatnią tajemnicę fatimską poznaliśmy w 2000 roku, wiele osób twierdzi, że została ona częściowo zatajona. Co od Matki Boskiej usłyszała Łucja i pozostała dwójka młodych pastuszków? Zarówno książka Antonia Socci, jak i słowa Benedykta XVI, nie pozostawiają wątpliwości, że maryjna przepowiednia nie została jeszcze wypełniona. Zdaniem teologów treść czwartej tajemnicy fatimskiej mrozi krew w żyłach.

Przepowiednia w tajemnicach fatimskich

Objawienia, do których dochodziło od 13 maja do 13 października 1917 roku w Fatimie, ukazały trójce pastuszków straszne wizje. Przepowiednia Matki Boskiej zwiastowała wybuch drugiej wojny światowej, prześladowania Kościoła oraz zamach na papieża. Choć Kościół twierdzi, że ujawniono wszystkie tajemnice fatimskie, wiele osób jest innego zdania.

Włoski dziennikarz Antonio Socci w swojej książce Czwarta Tajemnica Fatimska doszedł do wniosku, że Watykan nie ujawnił całej treści trzeciej tajemnicy fatimskiej, ze względu na jej niepokojącą treść. Wiele osób szuka potwierdzenia jego teorii w słowach Benedykta XVI.

Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona – powiedział papież w 2010 roku w Fatimie. Jaką prawdę, zdaniem badaczy, skrywa przepowiednia Matki Boskiej?

  1. Masz stary telewizor? Wychodzi urządzenie, które zrobi z nim „cuda”, znamy cenę
  2. Dwa nowe ogniska koronawirusa w Polsce. Porażające liczby
  3. Gwiazda „M jak Miłość” jest załamana. Wszystko przez koronawirusa
Czwarta tajemnica fatimska

Trzecia wizja, która miała być przeznaczona wyłącznie dla papieży, zdaniem badaczy zawiera dwie części, a jedna z nich ma być skrupulatnie chowana przez sam Watykan. Jak twierdzą teologowie i badacze pisma, ostatnia przepowiednia może być związana z przyszłością i konsekwencjami, jakie będzie musiał ponieść cały świat, a zawarte w niej apokaliptyczne wizje mogłyby wzbudzić zbyt duży lęk w ludziach i wstrząsnąć wiernymi. Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

przepowiednia
Fot. Mateus Campos Felipe, Unsplash

Przepowiednia zawarta w ostatniej tajemnicy fatimskiej wciąż pozostaje tajemnicą.

przepowiednia
Fot. Websi, Pixabay

Zdaniem badaczy, jest ona chroniona przez Watykan.

przepowiednia
Fot. Artem Labunsky, Unsplash

Wielu uważa, że zawiera ona drastyczne, apokaliptyczne wizje.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Samochód uderzył w drzewo. Dwie osoby nie żyją
  2. Dramatyczne doniesienia na temat rodziny królewskiej. Książę jest zakażony
  3. 100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Dziś już go z nami nie ma, ale nadal żyje w naszych sercach
  4. Krzyki 35-letniej kobiety słychać było całą noc. Nikt jej nie pomógł, doszło do tragedii
  5. Kot zniknął z domu i pokonał 2 tysiące kilometrów. Po 5 latach stało się niezwykłe
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane chwilę przed zniesieniem obostrzeń. Kolejne zgony

źródło: papilot.pl

Poprzedni artykułStaruszka znalazła w Biedronce portfel z ogromną sumą. Cel, na który były przeznaczone pieniądze przyprawia o dreszcze
Następny artykułNie tylko za truskawki zapłacimy więcej niż zwykle. Cena czereśni przyprawia o zawroty głowy, musieliśmy spojrzeć dwa razy
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.