Wiele polskich rodzin może być szczerze zdziwionych, kiedy ich oczom ukaże się jeden rachunek. Według oficjalnych szacunków Urzędu Regulacji Energetyki za energię elektryczną w tym roku zapłacimy nawet 10 % więcej, przekazuje fakt.pl. Z informacji przytoczonych przez wspomniany portal, wynika, że mamy już najwyższą cenę energii elektrycznej w Unii. 

Już wkrótce rachunek za energię elektryczną może szczerze zdziwić wiele polskich rodzin, tak wynika z informacji przekazywanych w mediach. Niestety, nie mamy dobry wieści. Ceny energii elektrycznej mogą pójść w górę. 

Rachunek za energię elektryczną może nas zaskoczyć 

Od jakiegoś czasu ceny wielu produktów znacząco poszły w górę. Jeszcze niedawno wszystkie media trąbiły o horrendalnych cenach słodkich napojów. Tysiące Polek i Polaków było oburzonych kwotą, jaką trzeba teraz uiścić za zwykłą Coca-Cole i słusznie, bo popularny napój z około 4 złotych podrożał do ponad 6.

Teraz dotarły do nas kolejne nieciekawe informacje, dotyczące energii elektrycznej. Kiedy do waszych skrzynek trafi rachunek za prąd, lepiej weźcie głęboki oddech i przygotujcie się na zmiany.

Według szacunków Urzędu Regulacji Energetyki w tym roku zapłacimy za niego nawet 10 % więcej, a związane jest to z wyższymi taryfami i wprowadzenia tzw. opłaty mocowej. 

Opłata mocowa według oficjalnych twierdzeń, ma rekompensować elektrowniom pozostawanie w gotowości w czasie niższego zapotrzebowania na moc.

Ile zapłacimy za rachunek? 

Według szacunków rachunek za prąd może być wyższy o około 10%, zatem jeżeli do tej pory wynosił on miesięcznie 100 złotych, to przy wspomnianej podwyżce w skali roku zapłacimy około 120 złotych więcej. 

Sytuacja zaczyna wyglądać jeszcze niekorzystniej, kiedy weźmiemy pod uwagę obecne okoliczności. Teraz poszczególne gospodarstwa domowe zużywają więcej prądu przez pracę, która przeniosła się do domu, nie mówiąc już o nauce zdalnej. 

Trzeba jednak podkreślić, że wspomniane 10 % są to jedynie szacunki, rzeczywistość może wyglądać inaczej. Z drugiej strony, nie wszystkie ceny pójdą w górę. Jak podaje fakt.pl, możemy spodziewać się niższej ceny gazu. Z przekazywanych informacji jednak jasno wynika, że nie będzie to spektakularny spadek. 

Mimo to, mamy coś specjalnego dla fanów promocji i wielkich obniżek. Biedronka przygotowała dla swoich klientów coś specjalnego, więcej można przeczytać >tutaj<

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: fakt.pl 

Poprzedni artykułNie żyje Papcio Chmiel, legenda Romka, Tomka i A’Tomka. Smutne słowa sławnej córki
Następny artykułWstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.