Lelum.pl > Nowości > Regeneracja włosów teksturowanych po zimie. Od czego zacząć?
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 30.03.2022 15:34

Regeneracja włosów teksturowanych po zimie. Od czego zacząć?

włosy
fot. materiały prasowe

Zima nas opuszcza, ale jej skutki wciąż pozostają we włosach. Po zimie stają się suche, łamliwe i pozbawione blasku. Wiosna jest idealnym czasem na ich odnowę. Od czego zacząć regenerację naszych włosów?

Za nami pierwszy dzień wiosny, świat już zaczyna budzić się do życia po zimie, a w powietrzu czuć świeżość. To czas nowego początku i regeneracji, warto zatem zadbać również o siebie. Skutki chłodnego powietrza, wiatru i mrozów występujących na przemian przez cały okres zimowy najbardziej odczuwają nasze włosy, warto zatem skupić się na ich odbudowie. Zadbajmy zatem o odpowiednią regenerację naszych fal, loków oraz sprężynek. Dzięki poniższym wskazówkom dotyczącym pozimowej pielęgnacji włosów poczujesz wiosnę również na swojej głowie!

1. Zmiana szamponu

Podstawą pielęgnacji jest oczyszczanie – od tego warto zacząć pozimową pielęgnację naszej głowy. Zapewnij swoim włosom gruntowne odświeżenie, korzystając z dobrze dobranego szamponu. Zwróć uwagę, aby wybrany przez Ciebie kosmetyk nie zawierał siarczanów – szczególnie, jeżeli Twoje włosy są przesuszone. Szampony bezsiarczanowe zatrzymują naturalne olejki w łodydze włosa w przeciwieństwie do preparatów, w których siarczany występują.

W przypadku pielęgnacji włosów teksturowanych warto sięgnąć po szampon oczyszczający Cantu. Oczyszcza on skórę głowy i włosy, a składniki w nim zawarte sprzyjają wzrostowi nowych kosmyków. Sprawdzi się idealnie dla włosów naturalnych, jak i farbowanych.

3. Postaw na cięcie

Wiosna to czas nowego początku i wielkich zmian, również na głowie. Może to czas na nową fryzurę? Pozbycie się rozstrzępionych i połamanych końcówek odświeży wygląd twoich włosów i sprawi, że staną się lżejsze. Tym sposobem zapewnisz sobie nowy look i zdrowe kosmyki.

2. Nawilżanie włosów

Jeżeli twoje włosy są suche i łamliwe, a Ty w ostatnim czasie nie rozpieszczałaś ich kuracjami nawilżającymi, zafunduj im dawkę porządnego nawilżenia. Szczególnie włosy teksturowane po zimie potrzebują dodatkowej pielęgnacji.

Skorzystaj z kremu bez spłukiwania Cantu – wystarczy nałożyć go na końce wilgotnych włosów, a następnie rozprowadzić po całej łodydze, a do nasady. Aby lepiej rozprowadzić kosmetyk, użyj grzebienia i przeczesz włosy. Kremu nie trzeba spłukiwać. Co więcej, można go używać codziennie.

Po umyciu najlepiej jest pozwolić włosom wyschnąć naturalnie, bez używania podgrzewanych akcesoriów do stylizacji. Jeżeli jednak musisz użyć suszarki, postaraj się zmniejszyć temperaturę na niższą.

4. Stylizacja odpowiednimi kosmetykami

Po regeneracji, zmianie fryzury i nawilżeniu włosów, czas na odpowiednie kosmetyki do stylizacji. Aby zapewnić sobie trwałą fryzurę, użyj żelu do stylizacji Cantu DefIne & Shine Custard. Kosmetyk ten zawiera odżywiające i nawilżające składniki, podkreślające skręt włosa – dzięki niemu, nawet suche loki zyskują zdrowszy wygląd. Dodatkowe plusy:

  • żel pozwala skutecznie zapanować nad objętością włosów
  • wydłuża skręt i utrwala go

Wszystkie wymienione kosmetyki dostępne są w drogeriach Rossmann lub na Rossmann.pl. Teraz już wiesz jak zadbać o swoje fale w nowym sezonie.

Zobacz zdjęcia:

włosy
włosy

Źródło: materiały prasowe