Rzeszów: tragedia na placu budowy, nie żyje dwóch młodych mężczyzn. W piątek 3 lipca ok. godziny 8:00 rano doszło do dramatycznego wypadku. Przy budowie wieżowca przy ul. Bałtyckiej na osiedlu Wilkowyja z 11 piętra spadli pracownicy, którzy mieli zająć się rozmontowaniem rusztowania.

Rzeszów: przerwano prace nad budową wieżowca. 42-letni Tomasz H. i 29-letni Mateusz K. spadli z wysokości ok. 33 metrów. Zginęli bezpośrednio na miejscu tragedii na skutek poniesionych obrażeń.

Rzeszów: dwóch mężczyzn spadło z 11 piętra wieżowca

Jak informuje portal rzeszow.wyborcza.pl, mężczyźni, którzy ponieśli śmierć, pochodzili z okolic Rzeszowa. Odpowiadali za rozbiórkę rusztowania. Prawdopodobnie konstrukcja zachwiała się i spowodowała upadek robotników z wysokości. Prokuratura nie podaje oficjalnych przyczyn wypadku.

– W sobotę na miejscu zdarzenia dokonano ponownych oględzin z udziałem biegłego z zakresu budownictwa, który ma wydać stosowną opinię na temat poczynionych tam ustaleń. Tego samego dnia przesłuchano, w charakterze świadka, kierownika budowy — poinformował Tomasz Kozak, prokurator rejonowy w Rzeszowie cytowany przez rzeszow.wyborcza.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Mateusz Borkowski z „Gogglebox” zrzucił 140 kg. Do sieci trafiło jego zdjęcie bez koszulki, przecieramy oczy ze zdumienia
  2. Właśnie oszukują wszystkich. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed przekrętem phishingowym
  3. Rafał Trzaskowski pokazał, jak mieszka. Wraz z żoną pochwalili się wnętrzem swojego domu, mają dla Polaków niespodziankę

Tragedia w Rzeszowie, nie żyje dwóch pracowników budowy

Upadek mężczyzn z takiej wysokości trwał ok. 4 sekundy. Niestety, wiedzieli, że zaraz zginą. Według informacji podanych przez portal fakt.pl wypadek wstrząsnął okolicznymi mieszkańcami, ponieważ doskonale znali obu panów. 29-letni Mateusz osierocił trójkę dzieci, najmłodsze z nich miało 1,5 roku.

Według portalu fakt.pl 42-letni Tomasz był w trakcie budowy domu, jednak nie udało mu się jej dokończyć przed feralnym dniem. Prokuratura bada przyczyny wypadku i sprawdza, czy wszystkie formalności i wymogi bezpieczeństwa zostały spełnione.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
  2. Zakaz wychodzenia z domów w turystycznym kurorcie. Władze Hiszpanii podjęły decyzję
  3. Jedną z najpoważniejszych chorób można poznać po oczach. Pojawiają się charakterystyczne zmiany
  4. Ogromna radość w życiu Edyty Górniak. Fani gratulują, gwiazda pęka z dumy
  5. Zbliżamy się do niebezpiecznej daty. W jednym miesiącu najczęściej dochodzi do rozstań w związku
  6. Nowe ognisko koronawirusa na weselu w Wielkopolsce. Kilkudziesięciu gości zarażonych, wielu wciąż czeka na wyniki

Źródło: fakt.pl, twitter.com, rzeszow.wyborcza.pl

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.