Jest jednym z najbardziej znanych polskich jasnowidzów. Pojawiał się w największych stacjach telewizyjnych w kraju, jak TVN, TVN7 czy Polonia 1. Ale nie zawsze było tak pięknie – wróżbita Maciej Skrzątek zdradził, że w przeszłości miał próbę samobójczą.

Maciej Skrzątek od 2011 roku pracuje dla ezoterycznej stacji Ezo TV. Jego programy były tak popularne, że zaczęto zapraszać go do mediów głównonurtowych, takich jak tvn, tvn 7, tvn meteo, Polonia 1, iTV, TO!TV, TV Silesia czy TVR.

Wystąpił nawet w wielu programach lifestyle’owych, jak choćby jednym z odcinków cyklu „Jak mieszkają gwiazdy” Łukasza Jakóbiaka.

Jego młodość była jednak bardzo trudna. W najnowszym magazynie „Replika” udzielił wywiadu, w którym wyznał, czemu kiedyś chciał targnąć się na swoje życie. Co go do tego skłoniło?

Wróżbita Maciej: „Ataki brata doprowadziły mnie do próby samobójczej”

Wróżbita przyznał w lipcu 2021 roku, że jest gejem. W audycji „W głębi duszy” wyznał:

– Ja się nigdy z tym nie ukrywałem. I nigdy się tego nie wstydziłem.

Także wtedy ogłosił, że jest w stałym związku od 20 lat i bardzo chciałby wreszcie móc poślubić swojego partnera, choćby po to, by w razie wypadku mógł mieć w szpitalu kontakt z mężczyzną, którego kocha.

W najnowszym numerze „Repliki” opowiedział o potwornościach, jakich doświadczył w rodzinnym domu z ręki własnego brata. Ten znęcał się nad nim psychicznie i fizycznie. Wróżbita opisał koszmarne sceny:

– Kiedy miałem 15 lat, nastąpiła kulminacja. Ze strachu przed bratem zamknąłem się w łazience. A on zaczął rozwalać drzwi, krzycząc, że mnie zabije, bo jestem pedałem.

Przez homofobiczne ataki brata zaczął postrzegać siebie i swoją orientację jako coś złego, powód do wstydu. W końcu nieustające piekło sprawiło, że postanowił odebrać sobie życie:

-Prawie się powiesiłem, ale w odpowiednim momencie oprzytomniałem i ściągnąłem pętlę. Pamiątką po tym dniu jest zdjęcie z legitymacji szkolnej, na którym widać odcisk sznura na szyi.

Warto dodać, że zgodnie z raportem z badań Kampanii Przeciw Homofobii z 2016 roku, 7 na 10 nastolatków LGBT+ w Polsce doświadcza homofobicznej przemocy. W efekcie około 50% nastoletnich osób LGBT+ mierzy się z objawami depresji, a 70% ma myśli samobójcze.

Wróżbita Maciej z partnerem:

Źródło: Replika, Pomponik.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Tomasz Lis w żałobie. Przekazał wiadomość o śmierci cenionego dziennikarza