Nie milkną echa sylwestrowych imprez zorganizowanych przez TVP oraz Polsat. Obie stacje podziękowały zgromadzonym przed ekranami widzom za obecność (w przypadku telewizja Jacka Kurskiego – kilkunastokrotnie), a także pochwaliły się wynikami. Okazuje się jednak, że odbywający się w Chorzowie Sylwester Polsatu wyglądał w rzeczywistości inaczej, niż mogłoby się wydawać.

Sylwester Polsatu. Pustki na widowni?

Śledzącym sylwestrowe występy na ekranach telewizorów wydawało się z pewnością, że Stadion Śląski w Chorzowie wypełnił się po brzegi – wskazywały na to między innymi wybierane przez operatorów ujęcia.

Według jednego z internautów prawda miała być jednak inna – kamery pokazywały bowiem jedynie osoby zgromadzone pod sceną, pozostałe części stadionu świeciły zaś pustkami. Na Facebooku pojawiło się zaś nagranie, mające stanowić dowód.

#telewizjakłamie – podpisał je zaś autor, twierdząc jednocześnie, że niska frekwencja jest wynikiem tak zwanej „segregacji sanitarnej”.

Szybko okazało się, że ograniczenie liczby widzów miało zapewnić bezpieczeństwo zgromadzonym w obliczu trwającej. Organizatorzy wpuścili bowiem na miejsce tylko 250 niezaszczepionych osób. Pozostali amatorzy sylwestrowej zabawy musieli zaś okazać certyfikat szczepień lub też wynik negatywnego testu na COVID-19.

Jak ktoś nie ma zaświadczenia o szczepieniach i maseczki, to odprawiamy. A jak ktoś będzie po kielichu i spróbuje na siłę, to mamy zabezpieczenie policji. Wchodzą tylko ci, którzy się stosują i mają papiery – powiedział „Gazecie Wyborczej” jeden z pracujących przy wydarzeniu ochroniarzy.

Warto wspomnieć też, że w latach przed pandemią Stadion Śląski w Chorzowie każdorazowo wypełniał się po brzegi.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Sara James pochwaliła się zdjęciem z mamą. Pani Arleta wygląda jak siostra piosenkarki
  2. Dominika Gwit niknie w oczach. Fanka pod najnowszym zdjęciem całej sylwetki: „Mega widać różnicę”

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl