Podczas miesiączki najczęściej jesteśmy przemęczone i obolałe. Trening może pomóc zniwelować te dolegliwości. Czas ruszyć pośladki!

Istnieje wiele aktywności, które w okresie menstruacji nie są dla kobiet wskazane. Istnieje jednak wiele, które jak najbardziej są. Koniecznie sprawdźcie, które.

Trening podczas miesiączki

Trening podczas miesiączki jest jak najbardziej wskazany, ale musi być odpowiednio dobrany. Intensywny jogging, ćwiczenia cardio, crossfit. Z tego lepiej zrezygnować. Jest to zbyt duży wysiłek dla i tak przemęczonego organizmu. Najlepszym pomysłem nie jest również aerobik. Jaki sport zatem możemy, a nawet powinnyśmy uprawiać w te dni? Zdecydowanie sprawdzi się joga i lekka gimnastyka. Pomogą rozluźnić mięśnie i ukoić nerwy. Dobrym rozwiązaniem są również ćwiczenia z hantlami. Pływanie, oczywiście mowa o rekreacyjnym, również pozytywnie wpłynie na nasz stan psychiczny. Poleca się jazdę na rowerze, zarówno miejskim, jak i cruiserze. Wybór należy do Was, a jest z czego wybierać.

Zalety treningu w te dni

Trening podczas okresu ma bardzo dużo plusów. Przede wszystkim może nam pomóc pozbyć się uporczywego bólu brzucha oraz usunąć skurcze lędźwi i ud. Oczywistym faktem jest to, że wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Warto nadmienić, że aktywność fizyczna zmniejsza chęć sięgania po słodycze, co często robimy, by umilić sobie dni z miesiączką. W wypadku bardzo obfitych i bolesnych krwawień zawsze warto skonsultować się z ginekologiem. Nie ma sensu forsować organizmu, który bliski jest omdlenia. Wszystko z rozsądkiem.

Jeśli miesiączce towarzyszy opuchlizna, pamiętajmy o tym, by pić bardzo dużo wody. Wbrew pozorom pomoże nam ona pozbyć się tej, która gromadzi się w organizmie i powoduje puchnięcie. Zabierzmy ze sobą butelkę na rower, jogę lub basen. Zawsze dobrze jest mieć ją przy sobie. Jest nieoceniona.

Rower
Fot. Unsplash
Joga
Fot. Unsplash

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jak ustalić menu ślubne? Trendy 2018 według Vogue Paris
  2. Białe plamki na paznokciach – co oznaczają i w jaki sposób możemy je zwalczyć?
  3. Oczyszczanie jelit – dieta, która ma zbawienny wpływ na zdrowie
  4. 8 skutków palenia, których nie przewidziałeś [ZDJĘCIA]

źrodła: polki.pl, codzienniefit.pl

 

 

 

Poprzedni artykułW paski, czy w grochy. Modne wzory 2018
Następny artykułCzerwcowe nowości w Showmax. Sprawdź, co warto zobaczyć
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.