Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Dziennikarz TVP zginął w wypadku drogowym, do którego doszło w piątek późnym wieczorem na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Piotr Świąc był prezenterem Panoramy TVP 3 Gdańsk.

Wiadomość o tragicznej śmierci dziennikarza pojawiła się na Facebooku TVP 3 Gdańsk. Piotr Świąc miał 54 lata, przed śmiercią poprowadził swój ostatni program.

Nie żyje dziennikarz TVP. Piotr Świąc miał 54 lata

Piotr Świąc zginął w piątek późnym wieczorem w wypadku komunikacyjnym z udziałem dwóch pojazdów, kierowcy innego auta również nie udało się uratować. W mediach społecznościowych TVP 3 Gdańsk napisano:

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie ,,Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Pod wpisem pojawiło się mnóstwo komentarzy od zrozpaczonych widzów. Niektórzy nie mogą uwierzyć w tragedię.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim był Piotr Świąc? 

Piotr Świąc był dziennikarzem TVP, na antenie TVP Gdańsk prowadził programy takie jak Panorama, Forum Panoramy i Forum Gospodarcze. Widzowie znali go także z Wiadomości w TVP1 i porannego pasma w TVP Info.

Niestety, to niejedyna smutna wiadomość, jaka obiegła Polskę w ostatnim czasie. 1 marca dowiedzieliśmy się o śmierci aktora Andrzeja Rozmusa.

Artysta wystąpił w produkcjach takich jak Pierwsza miłość, Na sygnale, Wydział zabójstw, Ojciec Mateusz czy Barwy szczęścia.

– Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku, wcześniej współpracował m.in. z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie – przekazał Teatr Zagłębia.

Pogrzeb odbył się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach – Starych Panewnikach.

Zobacz zdjęcia:

 

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz…

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 5 marca 2021

Dziennikarz TVP zginął w wypadku komunikacyjnym.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.