TVP. Podczas poniedziałkowego wydania Serwis Info, prowadzący programu przed zapowiedzeniem swojego gościa nagle zabrał głos w sprawie czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Nikt nie spodziewał się podobnych słów. Dziennikarz postanowił wystosować oficjalny komentarz. – To jest moje oświadczenie – słyszeliśmy na wizji.

Prowadzący TVP Info postanowił powiedzieć, co sądzi o wyroku Trybunały Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Z ust dziennikarza padły bardzo mocne słowa. Nikt nie spodziewał się, że coś takiego wydarzy się na wizji. 

Prowadzący TVP Info o wyroku Trybunały Konstytucyjnego

Kiedy prowadzący TVP Info podczas poniedziałkowego wydania programu miał zapowiedzieć swojego gości, Jakuba Jałowicza z Gościa Niedzielnego, nagle z ust dziennikarza padły mocne słowa. Michał Cholewiński postanowił skomentować wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja z powodu podejrzenia upośledzenia lub nieuleczalnej choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej. Do tej pory, był do jeden z trzech przepisów dotyczący legalnej aborcji w Polsce.

Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego w całym kraju rozpoczęły się protesty, a kolejne publiczne osoby zabierają głos w sprawie. Niespodziewanie zrobił to również znany dziennikarz TVP, Michał Cholewiński. 

  1. Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
  2. Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich Polaków
  3. Zaczęło się. Paraliż i blokady w całej Polsce, tłumy Polek i Polaków wyszły na ulicę

Dziennikarz TVP wydał oświadczenie

Dziennikarz TVP nie miał zamiaru dłużej milczeń. Michał Cholewiński postanowił wykorzystać swój czas na antenie i zabrać głos w sprawie wydarzeń, o których w ostatnich dniach w Polsce jest głośniej niż o epidemii koronawirusa.

– Przyznam szczerze, nie będę odnosił się do sedna, do sentencji ani do uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w tej rozmowie. To nie czas i nie miejsce, ale zaczął dziennikarz, w chwili, w której miał zapowiadać gościa programu. Wydał oficjalne oświadczenie.

– Ja nie rozumiem i to jest moje oświadczenie… powiedział przejmującym głosem. 

 Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę skomentował w dalszej części wypowiedzi. – Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie dodał Michał Cholewiński, prowadzący program Serwis Info w TVP Info.

Na koniec swojej wypowiedzi Michał Cholewiński zwrócił się do swojego gościa, kończąc temat, i poprosił go o skomentowanie sytuacji z ostatniej niedzieli.

 ZOBACZ TEŻ:

  1. Przerwali wesele, aby poprzeć protestujących. Rewelacyjna postawa nowożeńców przejdzie do historii
  2. Już od soboty. Zaostrzone restrykcje dla Polaków. Za granicą skończyły się przelewki
  3. ”SE” ujawnia, ile kosztuje nielegalna aborcja w Polsce. ”Nieopłacalne”, podano też kwoty w innych krajach
  4. Nagle ksiądz zwrócił się do protestujących kobiet. Skandaliczne słowa, nie zamierza nawet przeprosić
  5. Od piątku będzie można przemieszczać się tylko do pracy? Nieoficjalne informacje ”Interii”
  6. „Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć”. Skandaliczne słowa b. polityk
  7. Gessler wyjawiła sekretny przepis na sałatkę z buraków. W jej rodzinie jest znany od lat

 

Poprzedni artykułNagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać
Następny artykułPilna konferencja premiera Morawieckiego. Setki tysięcy Polaków czekało na informacje
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.