Warsaw Gallery Weekend zaraz rusza! Niezwykłe zdjęcia polskich fotografów

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”116″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Warsaw Gallery Weekend to niepowtarzalna okazja na przyjrzenie się z bliska dziełom uznanych polskich artystów różnych nurtów. W Warszawie zaprezentują oni swoje najlepsze prace. Wśród nich znajdzie się m.in. Michał Matrychowiec, którego twórczość zyskuje uznanie na całym świecie. Musisz tam być!

Nie zabraknie również fotografii Zuzy Krajewskiej, która uznawana jest za jedną z najciekawszych przedstawicielek polskiej fotografii współczesnej. To trzeba zobaczyć.

Czym jest Warsaw Gallery Weekend?

Warsaw Gallery Weekend to coroczny festiwal sztuki współczesnej organizowany przez prywatne galerie. Kilkadziesiąt wystaw oraz bogaty program towarzyszący ukazują to, co najciekawsze i najbardziej aktualne na warszawskiej scenie artystycznej. Wstęp na wszystkie wystawy i spotkania jest bezpłatny – czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

– Warszawskie galerie prywatne zapraszają na Warsaw Gallery Weekend, wiodący festiwal sztuki współczesnej w Europie Środkowo-Wschodniej. W 8. edycji wydarzenia, zaplanowanej na 21–23 września, udział weźmie aż 29 galerii wyłonionych przez radę programową w drodze otwartego, ogólnopolskiego naboru. Program tradycyjnie uzupełnią dyskusje, spotkania i oprowadzania kuratorskie – podaje informacja pracowa eventu.

– To już tradycja, że w ostatni weekend lata Warszawa obejmuje tytuł światowej stolicy sztuki współczesnej. Warszawska scena artystyczna, uznawana od lat za najbardziej dynamicznie rozwijającą się w Europie, z roku na rok przyciąga coraz większe grono zagranicznych specjalistów – kolekcjonerów, kuratorów, krytyków, galerzystów i dyrektorów instytucji wystawienniczych. (…) Program uzupełnią spotkania, premiery książek, performansy, wystawy prezentowane w partnerskich instytucjach wystawienniczych, a także NOT FAIR – kolejna odsłona międzynarodowego spotkania poświęconego współpracy pomiędzy młodymi galeriami, kolekcjonerami, kuratorami i krytykami, które w tym roku przybierze format cyklu paneli dyskusyjnych z udziałem zagranicznych ekspertów. Wstęp na wszystkie wystawy i wydarzenia jest bezpłatny – czytamy w informacji prasowej wydarzenia.

Nasza redakcja należy do sympatyków imprezy. Dajcie znać, czy wy również się na nią wybieracie. Piszcie komentarze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od 5 lat je tylko owoce. Pokazała, jak zmieniło się jej ciało
  2. James Bond ma nowego reżysera. Będzie nowa koncepcja przygód Agenta 007?
  3. Jesteś zazdrośnicą? Wiemy, w jakim wieku zaczynasz być najgorsza

źródło: vogue.pl