Wiadomość, która obiegła media, jest bardzo smutna. Nie żyje popularny piosenkarz, belgijski wykonawca słynnych w latach 80. Kaczuszek. Każdy z nas jest w stanie zanucić rytm piosenki oraz… do niej zatańczyć. Kaczuszki do tej pory rozbrzmiewają na wszystkich weselach i biesiadach. Artysta miał 72 lata.

Belgijski piosenkarz – J.J.Lionel nie żyje. Ta smutna wiadomość obiegła media i dotarła do zasmuconych fanów muzyka.

Smutna wiadomość: nie żyje J.J.Lionel

J.J.Lionel zmarł we wtorek. Stało się to w Comines-Warneton. Artysta miał 72 lata. W latach 80. zasłynął, śpiewając słynne Kaczuszki. To utwór, który zawładnął wszelkimi biesiadami oraz uroczystościami weselnymi.

Utwór doczekał się także charakterystycznego tańca. Był on wykonywany do skocznej i tanecznej melodii. Bardzo szybko rozpowszechnił się na całym świecie. Piosenka oraz taniec znane były m.in. w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Holandii czy Estonii. Miały swoje pięć minut także w Polsce.

  1. Od dziś kolejne luzowanie obostrzeń w Polsce. Prof. Simon: ”Idiotyzm i mówię to świadomie”
  2. Człowiek Kaczyńskiego publicznie bezwzględnie skrytykował Wiadomości TVP. Na Nowogrodzkiej zrobi się gorąco
  3. Monika Olejnik pokazała prawdziwą twarz. Nikt nie miał pojęcia, w telewizji jest kompletnie inna

Znali go niemal wszyscy

Pomimo że to J.J.Lionel jest kojarzony z Kaczuszkami, nie jest on ani kompozytorem piosenki, ani autorem tekstu. Ta jednak zrobiła z niego osobowość sławną na całym świecie. Autorem tekstu piosenki jest belg – Eric Genty. Gazeta L’Avenir donosi, że 3,5 mln płyt, zawierających utwór La danse des Canards, sprzedanych zostało w 1981 roku – po nagraniu utworu.

To jednak J.J.Lionel utożsamiany był z Kaczuszkami. Co prawda artysty nie ma już z nami, jednak utwór Kaczuszki pozostanie w naszej świadomości już na zawsze.

ZOBACZ NAGRANIE:

Ten utwór nucił cały świat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Weszła do Biedronki z maseczką na twarzy i bez skrupułów zrobiła karygodną rzecz. Wszystko się nagrało, policja prosi o pomoc
  2. Potężne trzęsienie ziemi. Życie mieszkańców zagrożone. Niepokojące wieści ze świata
  3. Marcelina Zawadzka zniknie z „Pytania na Śniadanie”? „Marcelina Z. ma status osoby oskarżonej”
  4. Była Kamila Durczoka opowiedziała o związku i „ogromie upokorzenia”. „Dopiero teraz się odważyłam”
  5. Próbował zgwałcić Hannę Banaszak. Porażające wyznanie gwiazdy
  6. Papież Franciszek i Watykan w żałobie. Niestety, media podały informację o śmierci

Źródło: wiadomości.radiozet.pl

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.