Iga Świątek brylując na korcie, zapewnia sobie miejsce na kartach polskiego sportu. Kolejne sukcesy Polki ujawniły, ile zarabia na swojej dyscyplinie. Jeśli jej kariera będzie się dalej rozwijała, może przebić historyczną rekordzistkę Polski w zakresie zarobków w tenisie.

Nasza reprezentantka podczas wczorajszego finału turnieju French Open pokazała prawdziwą klasę w starciu z Amerykanką, Coco Gauff. Tenisistka mogła liczyć nie tylko na sławę czy puchar, ale także sporą nagrodę pieniężną.

Tata Igi Świątek wyznał, ile tak naprawdę trafia na konto utalentowanej tenisistki. Wielu może nie zdawać sobie sprawy, jak wygląda przyznanie nagrody zwyciężczyni.

Ile Iga Świątek zarabia na tenisie?

21-latka od początku kariery zarobiła prawie 9 milionów dolarów, wchodząc śpiewająco w świat wielkiego sportu. Z każdym kolejnym zwycięstwem Polka zapewniała sobie uznanie fanów tenisa, a także szacunek w oczach przeciwników.

W tym sezonie Iga Świątek może cieszyć się serią niesamowitych zwycięstw. Wczorajszy finał French Open był jedynie potwierdzeniem doskonałego przygotowania tenisistki do walki na korcie.

Jako triumfatorka turnieju Polka oprócz pucharu otrzymała kwotę pieniężną w wysokości 2,2 miliona dolarów, jej przeciwniczka, która zakwalifikowała się do wielkiego finału, otrzymała połowę tej kwoty.

Okazuje się, że wygrana kwota nie dociera w pełni do zawodników. Tata Igi Świątek, pan Tomasz, w jednym z wywiadów wyjaśnił, że sportowcy mają potrącany podatek z tytułu zwycięstwa.

Media podając wysokość turniejowych nagród, cytują oficjalne komunikaty organizatorów. Być może warto dodać, że jeżeli powiedzmy za wygranie turnieju jest milion dolarów, to od razu potrąca się od tej kwoty czterdzieści procent podatku, zależnie od tego, jakie wysokości podatku obowiązują w danym kraju — mówił w rozmowie z Faktem tata tenisistki.

Iga Świątek po wczorajszym zwycięstwie może pochwalić się przekroczeniem progu 10 milionów dolarów zarobionych od początku sportowej kariery. Nie jest to jednak rekord w historii polskiego tenisa kobiet.

Rekordzistką pod względem zarobionych pieniędzy nadal pozostaje Agnieszka Radwańska, która zakończyła karierę sportową, mając na koncie ponad 27,5 milionów dolarów.

21-letnia Iga Świątek dopiero niedawno rozpoczęła swoją zawodową karierę na korcie tenisowym. Talent i umiejętności Polki dają jednak nadzieję, że jeszcze długo będziemy mogli cieszyć się jej sukcesami na arenie międzynarodowej. Z zaciekawieniem będziemy obserwować, czy uda jej się zapisać na kolejnych kartach historii.

Wyświetl ten post na Instagramie

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. „Rodzinka.pl”. Kacper Boski już tak nie wygląda. Mateusz Pawłowski kończy 18 lat! [GALERIA]
    2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
    3. Miał być ślub, nagle wszystko się zmieniło. Ewa Kasprzyk przekazała wieści dot. swojego życia

Źródło: Fakt.pl