Sól jest bardzo uniwersalną przyprawą, która znajduje się w znacznej większości polskich domów i nie tylko. Najczęściej stosowana jest do poprawienia smaku danej potrawy, jednak niewiele osób wie, że może znaleźć bardzo skuteczne zastosowanie np. w praniu. Wystarczy wsypać dwie łyżki soli do pralki a efekt będzie zaskakująco pozytywny.

Sposób ten jest bardzo stary. Sól w pralkach stosowana była przez nasze babcie, a już wtedy sprawdzała się, jako bardzo skuteczny środek do prania. Dziś jej zastosowanie wcale się nie zmieniło.

Jakie zastosowanie ma sól w pralce?

Mówiąc o soli w sprzęcie domowym kojarzą nam się przede wszystkim takie urządzenia jak zmywarka czy garnki, w których przygotowywane są potrawy. W dzisiejszych czasach mało kto wpada na pomysł, by stosować ją także w pralce.

Mimo wszystko warto zwrócić na to uwagę i zainteresować się omawianym przez nas sposobem. Wiele lat temu sól uznawana była jako najlepszy środek do wyzbywania plam z ubrań, jednak dziś w czasach wszelkich odplamiaczy odstawiona została na bok.

Skutecznie sprawdza się także w odświeżaniu firanek czy obrusów, a nawet ręczników czy koców. Co więcej, jest doskonałym środkiem do pozbycia się nieprzyjemnych zapachów z poszczególnych tkanin. Zabójczo działa na dym papierosowy lub swąd wilgoci.

Aby sól w naszej pralce zadziałała skutecznie, wystarczy wsypać do niej zaledwie dwie łyżki, a po wyciągnięciu z prania możemy cieszyć się naprawdę czystymi oraz świeżymi ubraniami. Warto podkreślić, że działa ona nie tylko na jasne tkaniny, ale też kolorowe.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Źródło: onet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl