Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Nieprawdopodobna sytuacja. Jak podaje TVN24, według IPSOS, nie da się jednoznacznie wskazać zwycięzcy wyborów, bowiem różnice procentowe między Rafałem Trzaskowskim, a obecnie urzędującym prezydentem są niewielkie. Dokładność badania wynosi plus minus 2 procent dla każdego kandydata. 

W okolicy północy powinien pojawić się sondaż skorygowany o cząstkowe dane z Państwowej Komisji Wyborczej, czyli tzw. late poll. 

Nie wiadomo, kto wygrał wybory 

Według exit poll: Andrzej Duda zdobył 50,4 procent głosów, natomiast jego rywal Rafał Trzaskowski zdobył 49,6 procent głosów. Według IPSOS różnica jest zbyt mała, by wskazać zwycięzcę.

Różnice procentowe są na tyle nieduże, że dopiero oficjalne dane opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą, potwierdzą, kto wygrał wybory prezydenckie 2020. 

Przypominamy, że w 2015 roku, kiedy Andrzej Duda pokonał w drugiej turze ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego zaledwie 3,1 procentem głosów. Jak będzie to wyglądało w tym roku? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

wyniki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda ostatecznie wygra?

wyniki
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Różnica jest minimalna.

ZOBACZ TEŻ 

  1. Izabela Janachowska proponuje na weselne menu bardzo nietypową zupę. Można się mocno zdziwić
  2. Przeżył prawdziwy horror na polskiej granicy. Sytuacja wymknęła się spod kontroli. Mógł zrobić tylko jedno
  3. Marcin Prokop zabrał głos. Wiadomo teraz, z kim może stworzyć nowe duet w show TVN
  4. Ile zarabia prezydent Polski? Wiadomość może być zaskoczeniem dla Polaków. Kwota jest imponująca
  5. Adam ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” nagrał wideo. Zarzucono mu, że źle potraktował Asię
  6. Zaskakujące oświadczenie szefa PKW tuż przed wyborami. Nie spodziewał się podobnego obrotu spraw

Źródło: TVN24.pl 

 

Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.