Lato za nami, niektórzy z nas cieszą się ze „zdobytej” latem opalenizny, jednak jeśli przyjrzymy się bliżej naszym włosom, możemy zaobserwować, że promienie słoneczne mogły zniszczyć, uszkodzić nasze włosy. Dzieje się tak dlatego, że promienie UV uszkadzają proteiny, które są głównym budulcem włosów, utleniają również melaninę, która jest naturalną tarczą ochronną. W konsekwencji włosy po lecie mogą być przesuszone, matowe i łamliwe oraz bardziej podatne na wypadanie.

Do odbudowy zniszczonych włosów najlepsza będzie maska z keratyną. Keratyna stosowana w kosmetykach pod postacią keratyny hydrolizowanej, wspomaga regenerację uszkodzonych kosmyków i rozdwojonych końcówek, poprzez uzupełnienie niedoboru substancji tworzących strukturę włosa oraz zamknięcie łusek włosa. W masce keratynowej marki REVOSS PROFESSIONAL zawarto również niacynamid (pochodna witamy B3), który przeciwdziała wypadaniu włosów i poprawia ich kondycję.

włosy
fot. materiały prasowe

Na problem wypadających włosów najlepsza będzie wcierka do skóry głowy. Ta z linii REVOSS PROFESSIOANL oparta jest na naturalnych ekstraktach roślinnych. Wyciąg z chrzanu poprawia mikrokrążenie w skórze głowy i skutecznie ogranicza wypadanie włosów. Gorczyca i jałowiec poprawiają ukrwienie skóry głowy, dzięki czemu włosy są lepiej odżywione i rosną znacznie szybciej.

włosy
fot. materiały prasowe

Do 15 września w Drogeriach ROSSMANN trwa MEGA! Promocja na Maski do włosów marki REVOSS PROFESSIONAL. Maski o pojemności 900 ml. w cenie 12,99 zł. 900 ml. (cena regularna 19,99 zł.) Wcierka w cenie 13,99 zł. 200 ml. (cena regularna 17,99 zł.)

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl