Zdrada to niezwykle bolesne doświadczenie, które ma wiele twarzy. Jak się okazuje, poza tą najbardziej popularną, czyli fizyczną, możemy wyróżnić jeszcze jej parę rodzajów – psychiczną, emocjonalną czy kontrolowaną. Słyszałyście jednak o cuckold? Wiele z nas nie ma o niej pojęcia, lub nie zdaje sobie z niej sprawy. 

Ze statystyk fundacji Sukces Pisany Szminką, wynika, że aż 42 proc. naszego społeczeństwa miało doświadczenia dotyczące zdrady. Każda zdrada jest bardzo bolesna i wiąże się z dużym uszczerbkiem na zaufaniu. Nie istnieje także remedium dla zdradzonego człowieka. Warto jednak zapoznać się z nieoczywistą zdradą kontrolowaną i emocjonalną, by móc ich uniknąć.

Zdrada kontrolowana

Znana jest także pod terminem cuckold. To nic innego jak realizowanie fantazji z osobą trzecią. Może się odbywać zarówno w towarzystwie partnera – czyli w tzw. trójkącie, lub poprzez odbycie stosunku z osobą spoza związku. To rodzaj zdrady kontrolowanej, czyli takiej, z której zdajemy sobie sprawę, jesteśmy jej świadkami, a nawet niekiedy aktywnie w niej uczestniczymy.

Zdrada kontrolowana to akt, o którym wiemy, nie zawsze jednak mamy na niego przyzwolenie. Brzmi abstrakcyjnie, jednak cuckold zazwyczaj towarzyszy związkom, w których wszystko funkcjonuje poprawnie. Partnerzy pragną jednak poczuć dreszczyk emocji, który jest w stanie wywołać niecodzienna sytuacja, przełamująca rutynę. Problem rodzi się w chwili, gdy fantazja siedzi w głowie tylko jednego partnera. Poza świadomą zdradą istnieje także jej niebezpieczniejszy rodzaj.

  1. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Od dziś już wiadomo, kto nie musi zakrywać nosa i ust
  2. Cudowny przepis na pierogi po polsku, pyszniejsze niż ruskie. Tajemnicą jest obłędny farsz
  3. Zbezczeszczono grób 8-letniego Kacperka. Dokonano haniebnego czynu

Zdrada emocjonalna, co to takiego?

Zdrada emocjonalna to coś szczególnie niebezpiecznego. Nie ma jednej, dla jedynych to dopiero kontakt seksualny, dla innych już pocałunek czy flirt online. Jak jednak zdefiniować zdradę emocjonalną? Zaczyna się niewinne, w konsekwencji jednak zazwyczaj prowadzi do zdrady fizycznej.

Zdrada emocjonalna to poza seksualne zachowania – poświęcanie swojego czasu i uwagi oraz troska. Ktoś, kto dopuszcza się zdrady emocjonalnej, stąpa po bardzo grząskim gruncie. Bowiem ciężko jest wyznaczyć granice. Gdy kontakt ten odbywa się poza wiedzą partnera, powinno to stanowić wystarczający znak ostrzegawczy.  Czasem zdrada emocjonalna może być bardziej bolesna, niż fizyczna. Tutaj chodzi głównie o emocje, a nawet uczucia.
 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZDRADA
fot. canva.com

Zdrada niejedno ma imię.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jarosław Kaczyński nie spędza urodzin sam. W drodze na Wawel towarzyszyła mu wyjątkowa przyjaciółka
  2. Dramatyczne odkrycie w Bałtyku. Kąpiel może mieć porażające skutki
  3. Agata Duda otrzymała niespodziewany list. Chodzi o jej męża, jest mowa o rozwodzie pary prezydenckiej
  4. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  5. Krzysztof Jackowski miał wizję. Widział okropne sceny, ujawnił porażające szczegóły
  6. Porażające informacje obiegły media. Nie żyje Dariusz G., popełnił samobójstwo

źródło: ofeminin.pl

 

 

Poprzedni artykułWygrała wielkie show TVN, dziś zmaga się ze śmiertelną chorobą. Justyna Kurowska usłyszała druzgocącą diagnozę
Następny artykułKażdy może wynająć Rafała Brzozowskiego. Teraz za niewielkie pieniądze gwiazdor zrobi wyjątkową rzecz, „Możecie do mnie pisać”
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.