Związek Danuty Szaflarskiej z tajemniczym mężczyzną elektryzował polskie społeczeństwo przez długi czas. Mimo iż aktorka miała dwóch mężów, to jej wielką miłością był tajemniczy ukochany. Kim był i czy legenda polskiego kina znalazła w miłości bezpieczną przystań?

Miała prawdziwego pecha do mężczyzn. Jej małżeństwa zakończyły się rozwodami w wyjątkowo przykrych okolicznościach. Chociaż wielu za nią wzdychało, ona darzyła głębokim uczuciem tylko jednego mężczyznę – to był związek pełen elektryzującego napięcia. Dlaczego Danuta Szaflarska nie zdecydowała się na ślub ze swoją największą miłością?

Z kim była Danuta Szaflarska? 

Danuta Szaflarska była jeszcze bardzo młoda, kiedy poznała swojego przyszłego męża. Jan Ekier, pianista, pracował w warszawskiej szkole teatralnej. Para wzięła ślub w 1942 roku.

Zakochani zostali rozdzieleni przez wybuch wojny. Artysta wyruszył do Krakowa z dwiema obrączkami, by odszukać Szaflarską. Wędrówka z Warszawy zajęła mu aż sześć dni! Mimo tak romantycznego początku małżeństwa od początku nie układało im się dobrze. Ich relacji nie naprawiły nawet narodziny córki o imieniu Maria. Ostatecznie mężczyzna spotkał na swojej drodze inną kobietę, z którą zdecydował się związać. 

Ostatni raz Danuta Szaflarska zdecydowała się na ślub dla Janusza Kilańskiego, spikera radiowego. Niestety, kolejny raz okazało się, że trafiła na niewłaściwego mężczyznę. Para doczekała się córki Marty, ale i tak związek zakończył się rozwodem. 

– Moje związki nie przetrwały, ponieważ mężowie zakochiwali się i mnie zostawiali. Na początku myślałam: „Trudno, przejdzie im”. Ale kiedy widziałam, że rodzi się coś poważniejszego, natychmiast się rozwodziłam, nie tolerowałam trójkątów małżeńskich, choć bardzo to przeżywałam – cytuje Szaflarską interia.pl

związek
Fot.filmpolski.pl

Kogo kochała Danuta Szaflarska? Związek z tajemniczym mężczyzną

Zaledwie kilka lat po rozwodzie z Janem Ekierem na drodze pięknej aktorki pojawił się kolejny mężczyzna. Tym razem był Tadeusz Orłowski, znany lekarz.

Parę połączyła pasja do górskich wspinaczek, za którymi oboje przepadali. Wydawało się, że Danuta Szaflarska wreszcie odnalazła miłość na całe życie. Niestety, chociaż odbyły się zaręczyny, para nigdy nie zalegalizowała związku. To jedna z największych tajemnic wybitnej aktorki. W końcu nic nie stało na przeszkodzie, by byli razem – ten związek naprawdę mógł się udać! Co ciekawe, Orłowski nigdy nie zdecydował się na ślub z inną kobietą. 

Chociaż aktorka i Orłowski nie stanęli razem przed ołtarzem, utrzymywali kontakt aż do śmierci mężczyzny w 2008 roku. Często wspólnie wyjeżdżali na górskie wyprawy, a lekarz był stałym widzem spektakli z udziałem dawnej narzeczonej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

związek
Fot.filmpolski.pl

Danuta Szaflarska to jedna z największych polskich aktorek. Największą sławę przyniosła jej rola w Zakazanych piosenkach.

związek
Fot.filmpolski.pl

Aktorka odeszła w wieku 102 lat. Została pochowana na Powązkach

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Polska gwiazda już po ślubie. Blond piękność pokazała zdjęcia męża i suknię
  3. Anna Wendzikowska kusi na Instagramie. Pokazała zdjęcie topless w wannie
  4. Anna German cudem uniknęła śmierci. Całą noc czekała na pomoc, nikt jej nie zauważył
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno
Poprzedni artykułDlaczego kot sika na łóżko? Najlepiej tego nie bagatelizować
Następny artykułAgata Duda w obłędnej stylizacji spotkała się z licealistami. Była w swoim żywiole, tęskni za szkołą?
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.