Lelum.pl

fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/ eastnews.pl

Adam Małysz nie jest katolikiem. Wyszła na jaw prawda o jego wyznaniu, internauci oniemieli

12 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Aleksandra Kwaterkiewicz

Adam Małysz przyznał w trakcie wywiadu, że nie jest katolikiem. Niewielu fanów wiedziało, jakiego wyznania jest skoczek, ani, że Małysz wziął ze swoją żoną ślub ekumeniczny. Jego małżonka jest katoliczką, a mistrz skoczni narciarskiej, luteraninem.

Adam Małysz przyznał w trakcie wywiadu, że nie jest katolikiem. Niewielu fanów wiedziało, jakiego wyznania jest skoczek, ani, że Małysz wziął ze swoją żoną ślub ekumeniczny. Jego małżonka jest katoliczką, a mistrz skoczni narciarskiej, luteraninem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakiego wyznania jest Adam Małysz
  • W jaki sposób skoczek obchodzi święta Bożego Narodzenia
  • Czy zdaniem Adama Małysz luteranizm różni się znacznie od katolicyzmu

– Bój jest jeden – mówi Adam Małysz w trakcie wywiadu z portalem sport.dziennik.pl. Skoczek przyznał, że jest innego wyznania niż swoja żona, ale to nie przeszkadza w tworzeniu udanego małżeństwa. Małysz zdradził także, jak u niego w domu wygląda Wigilia i czy na święta Bożego Narodzenia mają wpływ różnice religijne.

Adam Małysz jest luteraninem

Skoczek przyznał w wywiadzie, że jest luteraninem. Ze swoją żoną zawarł ślub 23 lata temu. Była to niezwykła uroczystość ekumeniczna, podczas której obecni byli księża obu wyznań.

Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii – wyjaśnił skoczek.

Co więcej, jak dodaje Małysz, w Wiśle, jego rodzinnym mieście, podobnych par jest znacznie więcej:

W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału. Luteranami byli na przykład Jan Kochanowski, Mikołaj Rej, Oskar Kolberg, Józef Piłsudski, Władysław Anders, a wśród znanych obecnie osób Jerzy Buzek.

Boże Narodzenie w domu Adama Małysza

Jak wobec różnic wyznaniowych wyglądają święta Bożego Narodzenia w domu Adama Małysza? Wygląda na to, że skoczek także w tej kwestii nie doświadcza większych różnic. Jak wszyscy Polacy uwielbia barszcz czerwony z uszkami i karpia.

– Boże Narodzenie, najpiękniejsze święto, od zawsze było dla mnie czasem rodzinnym i radosnym, a z pewnością czymś znacznie ważniejszym niż zwykłe pielęgnowanie tradycji. Wspólne kolędowanie, kolacje wigilijne i radość z narodzin Chrystusa jest tym, co istotne. Staramy się, aby nadal było to dla naszej rodziny ważne święto – zaznaczył Małysz.

Skoczek wspomniał także, jak spędzał święta w młodości. Jak wyjaśnia, luteranizm niewiele się różni od katolicyzmu:

Nas, mam na myśli ewangelików, różni od katolików niewiele, głównie podejście do Matki Boskiej i spowiedź, która w naszym przypadku jest wspólna. Pamiętam z lat młodości, że święta zaczynałem od uroczystej jutrzni w kościele, 25 grudnia o piątej rano. Potem były pasterki; do kościoła mieliśmy dwa kroki.

Adam Małysz podkreślił także, jak wspaniałe jest jednoczenie się wszystkich religii. Swój ślub, który odbył się w duchu takiej równości i solidarności, wspomina z wielkim wzruszeniem. Zresztą, mimo że upłynęło tyle lat, każdą rocznicę skoczek obchodzi z żoną z wielką radością.

W rodzinie Małyszów szykuje się jeszcze bardzo ważna uroczystość. Adam Małysz niedawno potwierdził informacje na temat planów swojej córki.

Zobacz zdjęcia:

adam małysz

Adam Małysz wciąż podkreśla, jak bardzo jest szczęśliwy z żoną.

adam małysz

Córka Adama Małysza jest katoliczką. Różnica w poglądach religijnych nie przeszkadza mu w tworzeniu zgranej i pełnej miłości rodziny.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: sport.dziennik.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Kopali jej plecak, próbowali zabrać kurtkę. Sylwia Bomba zalana łzami opowiedziała o dramacie z przeszłości
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Tak świat dowiedział się o oświadczynach Dawida Kubackiego. Reakcja Marty była zaskakująca
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Maciej Rock ujawnił, jakie ma relacje z Piotrem Gąsowskim. Cała prawda wyszła na jaw
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Czarno białe zdjęcie na profilu Marty Kubackiej, a pod nim słowa wsparcia i życzenia zdrowia. Cała Polska jednoczy się w modlitwie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Edyta Golec, jak bogini. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy, biała suknia, kwiaty we włosach. Fani zachwyceni
Czytaj więcej >
Aleksandra Kwaterkiewicz

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]