Agata Duda, jako pierwsza dama zabiera ostatnio głos w wielu istotnych sprawach. Nic dziwnego – druga tura wyborów prezydenckich nadchodzi wielkimi krokami. Bardzo ważne jest nie tylko to co, ma do powiedzenia sam prezydent, ale również jego małżonka. Ta tym razem zaapelowała do wszystkich Polek. Sprawa dotyczy naprawdę istotnej rzeczy. 

Tym razem sprawa dotyczy zdrowia kobiet. Agata Duda już od kilku lat jest zaangażowana w walkę z rakiem piersi, w naszym kraju. Jako ambasadorka finansowanych przez NFZ badań, postanowiła zachęcić do nich kobiety w Polsce. 

Agata Duda apeluje do Polek

Mammobusy, to mobilne pracownie mammograficzne, w których kobiety mogą skorzystać z bezpłatnego – finansowanego przez NFZ, badania piersi. W ostatnim czasie busy miały przerwę w działaniu, która była spowodowana panującą pandemią. Teraz znowu ruszają w Polskę. 

Do korzystania z nich zachęca pierwsza dama – Agata Duda. Robi to za pośrednictwem wideo, które powstało specjalnie na potrzeby promocji akcji. Na filmie pierwsza dama informuje także o możliwości z korzystania z badań również w stacjonarnych pracowniach. 

  1. Potężna trąba powietrzna zrujnowała polskie miasto. Mieszkańcy Żmudzi błagają o pomoc
  2. Świetny oprysk z czosnku zwalcza mszyce, mączliki, infekcje bakteryjne i grzybowe. Przygotujesz go w bajecznie prosty sposób
  3. Właśnie opublikowano oficjalne rozporządzenie Ministra Zdrowia. Chodzi o II turę wyborów, bardzo ważne

Agata Duda zachęca Polki do profilaktycznego badania

– Odpowiednio wczesna diagnoza zmian nowotworowych to nie wyrok. Przeciwnie, to pierwszy i najważniejszy krok do pełnego wyleczenia – powiedziała Agata Duda.

Z wideo dowiadujemy się, że mammobusy dotrą nawet do najmniejszych miejscowości w Polsce. Badania mają na celu medyczną kontrolę, a program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat. My także zachęcamy do korzystania z mammobusów i profilaktycznego USG piersi!

ZOBACZ FILM:

Agata Duda zwróciła się do Polek. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie i przemówił. Zatrważające, wielu będzie wściekłych
  2. Chcą wprowadzić do kraju kolejne restrykcje. Zaskakująca odpowiedź premiera europejskiego kraju
  3. Madonna pokazała się w samych majtkach. Jednak to nie jej ciało najbardziej przyciąga uwagę, a twarz
  4. Nie żyje Barbara Pec-Ślesicka. Cała Polska pogrążona w żałobie
  5. TVP jednak zmienia zdanie? Powróci uwielbiany program, który miał zniknąć
  6. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję

Źródło: kobieta.wp.pl

 

 

Poprzedni artykułPrzez 11 lat pracowała w Biedronce. Teraz powiedziała, co myśli o Polakach, ”są okropnymi klientami”
Następny artykułSuczka zobaczyła na ulicy identycznego psa jak ona. Wręcz błagała właścicielkę, by wrócił z nimi do domu
Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.