Beata Kozidrak to jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki. Artystka jest spełnioną matką i piosenkarką, która może pochwalić się kolosalną liczbą wiernych fanów. Beata wyróżnia się niesamowitym stylem, który jest niezmienny od lat. Jak sama przyznaje, za jej szczęściem stoi cudowne dzieciństwo, miłość i oczywiście… muzyka! Jaka wygląda historia jednej z największych gwiazd? 

Niezaprzeczalna gwiazda, którą jest Beata Kozidrak, od wielu lat jest estradową królową. Co ciekawe, artystka spełniona jest na wszystkich płaszczyznach. Wiedzie nie tylko udane życie zawodowe, ale także prywatne. Jej hity są wręcz nieśmiertelne i docierają do wszystkich grup społecznych. Przy jej utworach doskonale bawią się i osoby starsze, jak i młode, które jej piosenki poznały za sprawą swoich rodziców. Rzadko która gwiazda może pochwalić się tak ogromnym sukcesem, który osiągnęła Kozidrak. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby Beata nie była szczęśliwą kobietą, która króluje na scenie i cieszy się miłością fanów oraz rodziny. To sukces, który warto pielęgnować i jak widać, gwiazda doskonale o tym wie. Jak wyglądały początki spektakularnej kariery?

Beata Kozidrak – dzieciństwo i początki kariery

Gwiazda przyszła na świat 4 maja 1960 roku w Lublinie. Jest piosenkarką, posiadaczką czterooktawowej skali głosu, kompozytorką, a także autorką wielu tekstów. Przyszła na świat jako najmłodsze dziecko. Jej mama oddała się obowiązkom domowym, a ojciec prowadził własne przedsiębiorstwo budowlane. Już w szkole podstawowej rozpoczęła naukę gry na skrzypcach i przez sześć lat uczęszczała na zajęcia z baletu. Beata wyróżniała się na tle rówieśników, dlatego dostała propozycję kontynuowania nauki w warszawskiej szkole, jednak rodzice nie wyrazili zgody na przeniesienie córki.

Beata w liceum oddała się szermierce, a także gimnastyce. Bez wątpienia to dzięki miłości do sportu, może się pochwalić tak doskonałą sylwetką. Kozidrak porzuciła jednak sport dla śpiewania i jak obecnie widzimy, na dobre jej to wyszło. Beata Kozidrak zadebiutowała na scenie w szkole, a w późniejszych latach była członkiem chóru, który został stworzony przy liceum w Lublinie, w którym Beata się uczyła. Wspólnie z bratem i swoim przyszłym mężem stworzyła zespół Bajm i właśnie wtedy rozpoczęły się pierwsze koncerty turystyczno-harcerskie. Zespół zaczął odnosić sukcesy i wygrywać liczne konkursy. Po lokalnych sukcesach zespół został zaproszony na Krajowy Festiwal Piosenki w Opolu i właśnie wtedy nastąpił ogromny rozkwit kariery zespołu.

Po sukcesie zespół Bajm został powiększony o kilku nowych członków. Zespół zaczął pracować nad muzyką pop-rockową, dzięki czemu stali się jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Beata Kozidrak jest niezwykle ambitną artystką i wszystkie teksty piosenek stworzyła sama. Od tego czasu Bajm mógł pochwalić się największymi hitami, którymi są:

  • Piechotą do lata;
  • Józek, nie daruje ci tej nocy;
  • Co mi panie dasz;
  • Nie ma wody na pustyni;
  • Biała armia;
  • Ta sama chwila;
  • Myśli i słowa.

Zespół zdobył wiele nagród, a Beata Kozidrak otrzymała statuetkę Złotej Karolinki, która została jej przyznana za twórczy wkład w rozwój w polskiej kultury. W 2006 roku piosenkarka odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. W 2015 Kozidrak otrzymała nagrodę podczas SuperHit Festiwal w postaci statuetki Bursztynowego Słowika za całokształt swojej twórczości.

Solowa kariera Beaty Kozidrak

Kozidrak nie ograniczyła swojej kariery wyłącznie do występów wraz z zespołem i występowała solowo, a także brała udział w wielu projektach. Pierwszy raz wystąpiła samodzielnie, kiedy zespół opuścił ostatni członek pierwotnego zespołu. Beata postanowiła wystąpić samodzielnie na fińskim festiwalu w 1989 roku z piosenką Hurry My Love. Występ okazał się ogromnym sukcesem, a Beata wróciła z nagrodą Grand Prix. Niestety Polska publiczność skrytykowała solowy występ Beaty, przez co artystka porzuciła solową karierę i rozpoczęła pracę z zespołem Bajm nad płytą Biała Armia.

W 1994 roku Beata Kozidrak kolejny raz podjęła się wykonania utworu samodzielnie, bez udziału zespołu. Zaśpiewała wtedy utwór Tyle chciałam ci dać, który nagrała z grupą Universe. Utwór wchodził w skład płyty Być przy Tobie. W 1996 roku Kozidrak podpisała kontrakt z polskim oddziałem EMI i ponownie powróciła do planowania solowego albumu. Przy tworzeniu albumu Beata mogła liczyć na wsparcie członków zespołu Bajm, a album zatytułowany Beata został wydany w 1998 roku.

Album Beata spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków oraz świetnym odbiorem publiczności. Kozidrak zdobyła aż dwie Nagrody Muzyczne Fryderyk, a album uzyskał status platynowego. Był to ogromny sukces, a album sprzedał się w 170 tys. egzemplarzy. Piosenki, które znalazły się na płycie, okazały się hitami, dzięki którym Beata mogła pochwalić się radiowymi nagrodami Play-Box.

Kolejnym solowym albumem Kozidrak, był album Teraz płynę, który wydany został w 2005 roku. Beata kolejny raz współpracowała z kolegami z zespołu Bajm, a także z muzykami z Waszyngtonu. Kozidrak ponownie odniosła ogromny sukces, a płyta pokryła się platyną. W 2006 album Teraz płynę, został okrzyknięty jako najlepsza płyta roku, a wokalista otrzymała nagrodę – Złoty Dziób.

Życie uczuciowe Kozidrak

Miłość Beaty Kozidrak i jej byłego męża – Andrzeja Pietrasa rozpoczęła się dość niespodziewanie i jak sama artystka przyznaje, nie było to uczucie, które przyszło natychmiast, niczym grom z jasnego nieba. 15-letnia Kozidrak, starszego o 6 lat Pietrasa uważała jako obiekt uczuć zupełnie dla niej niedostępny.

Po jednym z koncertów, który Beata grała ze swoim bratem, Andrzej zaprosił ją do kawiarni, gdzie zaczęli rozmawiać o muzyce, ale także życiu i pasjach. Kozidrak wiele razy zaznaczała, że rozmowy do białego rana często pojawiają się w ich związku, a małżeństwo przez współpracę nie jest w stanie rozdzielić życia prywatnego, od zawodowego. Po jednym z konkursów Beata stwierdziła, że muzyka to jej życie i pragnie oddać się jej w całości. Po spektakularnym sukcesie Pietras zabrał ukochaną na wypoczynek nad morzem, który Kozidrak może wspominać ze wzruszeniem. Jak wyznała, kiedy spacerowali po plaży, niemal przy każdym ognisku ludzie śpiewali właśnie ich piosenkę.

Kiedy skończyła 19 lat, poślubiła Pietrasa. Nigdy nie żałowała tej decyzji, choć jako pierwsza dziewczyna z klasy wyszła za mąż. Kozidrak twierdziła, że była gotowa na ten odważny krok, który postawiła i dzięki któremu weszła w dorosłe życie. Spełniała się zawodowo, a do tego czuła się bardzo bezpiecznie dzięki swojemu partnerowi, który był także menadżerem zespołu. Beata doceniała to, jak wiele robił dla niej mąż i że nigdy nie towarzyszyły jej nerwy, związane z trasami koncertowymi. To Andrzej dbał o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Kiedy Kozidrak czuła się zmęczona, podejmowali szybką decyzję o zasłużonym odpoczynku i wylatywali w piękne i ciepłe miejsca. Zaznaczała jednak, że obydwoje mają niesamowicie silne charaktery, które z czasem ich poróżniły.

Piosenkarka i szczęśliwa matka

Beata Kozidrak na scenie jest wulkanem energii, zbudowała swoją sceniczną postać, którą wszyscy pokochali. W pewnym momencie poczuła jednak, że prócz sukcesów i udanego związku, do szczęścia brakuje jej dziecka. Kozidrak marzyła, aby urodzić córkę i aby na świat przyszła na tyle wcześnie, że mogłaby dla niej być nie tylko matką, ale i przyjaciółką. Przez liczne koncerty para prowadziła życie na walizkach i miała bardzo mało czasu dla siebie. To jednak nie zniechęciło Beaty, która wiedziała, że przy tak ogromnym natężeniu pracy nigdy nie będzie odpowiedniego momentu. Chęć założenia rodziny była tak silna, że Kozidrak nie odstawiła jej na bok, a na świat przyszła córka – Kasia.

Beata zauważyła, że dziecko wcale nie ma negatywnego wpływu na karierę, a obudziło w artystce dużo lepsze zorganizowanie i wprowadziło do jej życia dyscyplinę. Kiedy Kozidrak z Pietrasem była w trasie koncertowej, małą Kasią opiekowali się dziadkowie. Małżeństwo zauważyło jednak, że córeczka coraz bardziej tęskni i potrzebuje ich obecności. Wtedy Beata podjęła decyzję, że Kasia będzie jej towarzyszyła w trasach koncertowych. Para zabierała dziecko oraz opiekunkę i w ten sposób Kasia spędzała swoje szalone i szczęśliwe dzieciństwo.

Kozidrak spełniła swoje marzenia i jest najbliższą przyjaciółką swoich córek. Kasia skończyła dziennikarstwo i śpiewa w zespole Kashmir. Beata zaznacza, że muzyka była wyborem córki i w żaden sposób nie narzucała jej swojego zamiłowania. Młodsza córka – Agata najprawdopodobniej stanie na ślubnym kobiercu latem tego roku. Jest właścicielką marki Modlishka, która coraz prężniej działa. Ubrania Agaty można kupić na internetowej stronie sklepu oraz w sklepie stacjonarnym, który znajduje się w Lublinie.

Koniec piękniej miłości

Niestety związek Beaty Kozidrak i Andrzeja Pietrasa rozpadł się po 37 latach małżeństwa. Jak przyznaje gwiazda, zdawała sobie sprawę, że o ich rozwodzie będzie się mówiło w mediach. Nie spodziewała się jednak, że będą musieli się zmierzyć z aż tak ogromną lawiną komentarzy dotyczących ich życia.

Gwiazda czuła się rozczarowana, ponieważ w mediach pojawiały się historie niezgodne z prawdą, co nie ułatwiało rozstania. Kozidrak zaznaczała, że z Pietrasem rozstała się w zgodzie i nadal ze sobą współpracują. Para utrzymuje ze sobą pozytywne relacje i są w stałym kontakcie. Beata po rozstaniu zaczęła kwitnąć i rozwija się nie tylko w sferze zawodowej, ale i uczuciowej.

Trzeba przyznać, że Beata Kozidrak to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiego show-biznesu. Osiągnięcia artystki są imponujące, a pomimo lat, jej hity są wciąż aktualne. Urok artystki nie przemija, a Kozidrak zaskakuje swoją świetną formą. Nowy etap, który nastąpił w życiu Beaty, zdecydowanie dodał jej jeszcze większych skrzydeł, a gwiazda coraz bardziej zaskakuje stylizacjami i świetną figurą, którą prezentuje. My nie możemy oderwać wzorku od pięknej Beaty Kozidrak i mamy nadzieję, że jej twórczość będzie nam jeszcze towarzyszyła przez wiele lat. Na szczęście nic nie zwiastuje, aby gwiazda miała przejść na emeryturę 😉

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Carrie Fisher – historia kultowej aktorki „Gwiezdnych Wojen”
  2. Vlogowanie nowym sposobem na zarabianie pieniędzy
  3. M jak Miłość się rozpada. Odchodzi gwiazda serialu

Źródła: kobieta.pl, jastrzabpost.pl, wikipedia.pl, gwiazdy.wp.pl

Poprzedni artykułCarrie Fisher – historia kultowej aktorki „Gwiezdnych Wojen”
Następny artykułKolekcja „Rosną Skrzydła” Ranity Sobańskiej Autumn/Winter 2018_2019