Blond włosy od zawsze były uznawane za symbol kobiecości. Wiele znanych kobiet uważanych za bardzo atrakcyjne, nosiły właśnie blond włosy. Ten kolor nigdy nie wychodzi z mody, więc jeżeli planujesz zdecydować się na złote refleksy, niczym nie ryzykujesz, a możesz tylko zyskać.

W ostatnim czasie przeprowadzono badania, które udowodniły, że blond włosy dodają atrakcyjności. Nie jest niczym nowym, że blond piękności od zawsze nie mogą odpędzić się od grona facetów, teraz już wiemy dlaczego. Co sprawia, że blond włosy tak dodają nam uroku?

Blond włosy sprawią, że mężczyźni nie oderwą od ciebie wzroku

Badania wykazały, że u kobiet preferowane kolory włosów to w większości jasne odcienie. U mężczyzn bardziej pożądane będą ciemne tonacje. Jednak jeżeli jesteś kobietą i los nie obdarował cię złotą czupryną, nie wystarczy tylko farba do włosów, by utrzymać je w idealnym stanie.

Rozjaśniacze, farby i inne specyfiki wnikają w strukturę włosa, niszcząc je. Po wielokrotnym farbowaniu końcówki są wyraźnie przesuszone i przez to łatwiej się puszą. Musimy wtedy znacznie więcej czasu poświęcić na doprowadzenie swoich włosów do ładu.

Jednak czego nie robi się dla pięknego wyglądu i wzroku pełnego zainteresowania ze strony płci przeciwnej.

  1. TVP odwiedziło legendarnego aktora z okazji 100 urodzin. Na wizji przyznał się do innej orientacji, ukrywał ją całe życie
  2. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  3. Owczarek niemiecki uratował życie mężczyzny. Pies zareagował w ostatniej chwili

Badania potwierdziły, że blond włosy wpływają na atrakcyjność kobiet

Mężczyźni są wzrokowcami, ta kwestia była jasna od wieków. Potrzebują zaledwie kilku sekund, aby ocenić czy stojąca nieopodal nich dama jest warta uwagi, czy jednak nie. Co się dzieje w ciągu tych kilku sekund i kto przyciąga częściej ich uwagę?

Według przeprowadzonych testów kelnerki, które miały blond włosy dostawały więcej napiwków niż ich koleżanki o ciemniejszych włosach. Także autostopowiczki, które liczyły na darmową przejażdżkę miały większe szanse jeżeli ich głowę zdobiła blond burza włosów. Jasne kolory powodują, że twarze kobiet wyglądają znacznie młodziej i korzystniej. Ciemne barwy natomiast dodają kilku lat.

Mimo tego, że stereotypowa blondynka nie jest uważana za odpowiednią kandydatkę na żonę, to jednak mężczyźni częściej wybierają właśnie blondynki. Na szczęście by zatrzymać przy sobie ukochanego potrzeba czegoś więcej niż tylko blond włosów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

blond włosy
fot. unsplash/
averie woodard

Badania wykazały, że kobiety, które mają blond włosy, są uważane, za bardziej atrakcyjne.

Blond włosy
instgram.com @levelupcouple

Mężczyźni częściej zawieszają wzrok na kobietach z jasnymi włosami.

blond włosy
instagram.com/pie.studiofryzur/

Blond włosy sprawiają, że twarz kobiety wygląda znacznie młodziej i przez to korzystniej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szkoły będą zamknięte znacznie dłużej. Znamy konkretną datę
  2. Wuhan skrywa ciekawostki, o których ludzie nie mają pojęcia. Miejsce, w którym zaczęła się cała pandemia
  3. Polska celebrytka utknęła w Turcji. Pojechała zoperować sobie nos, wirus nie jest jej straszny
  4. Ubezpieczenie a koronawirus. Wiemy, kto nie musi płacić za leczenie
  5. Zabawy, które koty wprost uwielbiają. 5 sposobów na spędzenie czasu z mruczkiem
  6. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek

Źródło: kobieta.interia.pl

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.