Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Bogumiła Wander w coraz gorszym stanie. Mąż przekazał wstrząsającą wiadomość: „To już inny świat”

Bogumiła Wander w coraz gorszym stanie. Mąż przekazał wstrząsającą wiadomość: „To już inny świat”

Bogumiła Wander
fot. eastnews.pl/TRICOLORS

Bogumiła Wander od dwóch lat przebywa w specjalistycznym ośrodku. Jej mąż, Krzysztof Baranowski, dostał na święta najpiękniejszy prezent, jaki mógł sobie wymarzyć. Małżeństwo w końcu mogło się zobaczyć. Partner legendy TVP nie ukrywa jednak, że prezenterka nie jest w najlepszej kondycji psychicznej.

Jest w bardzo dobrej formie fizycznej… – podkreślił Krzysztof Baranowski. Ukochany Bogumiły Wander martwi się jednak o zdrowie psychiczne żony.

Bogumiła Wander przebywa w ośrodku

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski są małżeństwem od 15 lat. Uczuciem darzą się jednak o wiele dłużej. Uczucie między nimi wybuchło już w latach 70. Wielką i namiętną miłość tych dwojga przerwała choroba.

Dawna gwiazda telewizji trafiła nawet do specjalnego ośrodka w Konstancinie pod Warszawą. Krzysztof Baranowski zdecydował się na taki ruch, ponieważ sam nie dawał rady zajmować się żoną. Bogumiła Wander mogła jednak liczyć na regularne wizyty męża.

Niestety, z powodu pandemii koronawirusa odwiedziny były niemożliwe. Krzysztof Baranowski w jednym z wywiadów przyznał, że swoją żonę widuje już tylko na zdjęciach, ponieważ jej stan zdrowia nie pozwalał nawet na rozmowy telefoniczne.

Na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, słynny żeglarz otrzymał wspaniałą wiadomość. Krzysztof Baranowski po wielu tygodniach rozłąki mógł w końcu zobaczyć Bogumiłę Wander.

Bogumiła Wander jest w coraz gorszym stanie

– Właśnie widziałem się z żoną. Nagle przed świętami kierownictwo ośrodka poluzowało obostrzenia i mogłem się z nią zobaczyć – opowiadał szczęśliwy Krzysztof Baranowski w rozmowie z portalem plejada.pl.

Bogumiła Wander nie jest jednak w najlepszej kondycji psychicznej, o czym poinformował jej mąż.

Muszę stwierdzić, że jest w bardzo dobrej formie fizycznej, co od razu podkreślam. Natomiast umysłowo… To już inny świat, nad czym boleję, ale nie mam wpływu – dodał.

Bogumiła Wander ma 77 lat i od kilku lat mówi się o jej problemach zdrowotnych. Legendarna prezenterka TVP cierpi na chorobę Alzheimera. Krzysztof Baranowski nie dawał rady, aby samodzielnie opiekować się ukochaną. Dwa lata temu zdecydował się oddać ją do podwarszawskiego ośrodka, gdzie Bogumiła Wander może liczyć na specjalistyczną opiekę.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: