Co jedzą modelki? Jak to robią, że są takie szczupłe?

 

Anja Rubik

Obraz 1 z 9

Fot.instagram.com @anja_rubik

Co jedzą modelki? Na pewno nie jest to szklanka wody i listek sałaty albo nasączony colą wacik. Niestety wokół diet sławnych modelek urosło wiele mitów i legend. Jesteście ciekawi co tak naprawdę jedzą modelki?

Praca modelek to nie tylko piękny wygląd – modeling to ciężka, wycieńczająca praca, do której potrzebna jest energia i przysłowiowe końskie zdrowie. Nie da się tego osiągnąć jedząc tylko sałatki.

Co jedzą modelki? Ile jedzą modelki?

Wbrew powszechnym opiniom, modelki jedzą kilka posiłków dziennie i dużo się ruszają. To właśnie odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna odpowiedzialna jest za imponujący wygląd światowej klasy modelek. Głodówki nie tylko wyniszczają organizm, ale nie dostarczają wystarczającej ilości energii, która jest niezbędna do długich godzin pozowania oraz spacerowania z werwą po wybiegu.

W modelingu odchodzi się od przerażająco chudych modelek — czasy anorektycznych modelek są już za nami, obecnie stawia się na zdrowy i naturalny wygląd. W wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii czy Francji wprowadzono zakaz zatrudniania modelek o czynniku masy ciała (BMI) niższym niż 18.5 (norma to 18.5-25).

Odbieganie od anorektycznych modelek może być spowodowane dużym naciskiem społecznym, który można zaobserwować w ostatnich latach — według przeciwników wychudzonych modelek — świat mody miał promować niezdrowe nawyki wśród kobiet, a przede wszystkim młodych dziewcząt, które chcąc zaistnieć w modelingu, celowo się głodziły i w efekcie wpadały w anoreksję. Moda na zdrowe odżywianie, która wybuchła kilka lat temu przyniosła zmianę podejścia do ciała i zdrowia — modne zaczęło być uprawianie sportu, wysmuklone, ale nie wychudzone ciało i odpowiednio zbilansowana dieta. O zmianach w świecie mody świadczy coraz częstsze organizowanie pokazów mody z udziałem modelek plus size.

Co jedzą modelki w dzisiejszych czasach? Dzisiejsze modelki nie jedzą nasączonych colą wacików i dwóch listków sałaty dziennie — najbardziej znane kobiety ze światowych wybiegów dbają, by ich dieta była nie tylko zbilansowana, ale i smaczna. Do tego dochodzi regularna aktywność fizyczna i nieprzesadzanie ze słodyczami.

Jak wygląda dieta modelki? Diety najsławniejszych modelek

Każda modelka ma inne nawyki żywieniowe, każda wyznaje inną filozofię życiową i uprawia inny rodzaj aktywności. Przybliżymy wam sylwetki największych modelek ze światowych wybiegów oraz zasady żywieniowe, jakimi się skierują. Jesteście ciekawi co jedzą modelki w Polsce i na świecie?

ANJA RUBIK. Najbardziej znana polska supermodelka często była oskarżana o anoreksję. Rubik broniła się przed tymi oskarżeniami mówiąc, że po prostu ma szybki metabolizm, na który zupełnie nie ma wpływu. Anja Rubik wyznaje zasadę „wszystko w umiarze” – uważa, że wszystko jest dla ludzi, dlatego nie ma co odmawiać sobie swoich ulubionych rzeczy, należy jednak zachować umiar. Modelka zaczyna dzień od ciepłej wody z cytryną, która nie tylko oczyszcza organizm z nagromadzonych przez noc toksyn, ale skutecznie pobudza metabolizm i układ trawienny. Rubik kilka lat temu przeszła na wegetarianizm, a jej dieta wypełniła się świeżymi owocami, warzywami i własnoręcznie przygotowywanym hummusem.

ZUZANNA BIJOCH. Młoda i utalentowana modelka, która niedawno rozpoczęła studia na prestiżowym uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Modelka przyznała w jednym z wywiadów, że często musi odmawiać sobie wielu rzeczy, na które ma ochotę i uważać, by nie przytyć. Bijoch stara się przestrzegać regularnego spożywania posiłków — modelka nie stosuje surowych i restrykcyjnych diet, ponieważ jak sama przyznaje — do pozowania, przebierania się, podróży, pokazów mody itd. potrzebuje dużo energii, dlatego tylko treściwe i regularne posiłki zapewniają jej siłę do pracy.

MIRANDA KERR. Australijska modelka i Aniołek Victoria’s Secret w swojej diecie wyznaje zasadę 80/20. Zasada polega na jedzeniu w 80% zdrowego jedzenia i w 20% mniej zdrowego, kalorycznego jedzenia. Dzięki temu modelka odżywia się zdrowo, a przy tym daje sobie przyzwolenie na jedzeniowe „grzeszki” w postaci ulubionych frytek czy czekolady. Miranda Kerr uważa, że najważniejszym posiłkiem dnia jest śniadanie, dlatego swój dzień zaczyna od soku ze świeżo wyciśniętych warzyw i owoców, owsianki lub jajek. Australijska modelka przyznaje, że w diecie bardzo dobrze sprawdzają się małe posiłki spożywane w odstępach kilkugodzinnych. Mają one wg modelki dobry wpływ na metabolizm i ogólne samopoczucie.

Co jedzą supermodelki? Dieta supermodelek.

KATE MOSS. Mimo iż Kate Moss swoje lata świetności na wybiegu ma za sobą, w zapomnienie odszedł również jej niezdrowy i wyniszczający organizm styl życia. Obecnie modelka swój dzień zaczyna, podobnie jak Anja Rubik, od szklanki ciepłej wody z cytryną. Moss od pewnego czasu stosuje dietę wegetariańską, a na śniadanie zazwyczaj zjada swoje ulubione jajka. Podobnie jak Miranda Kerr, angielska supermodelka stosuje zasadę 80/20. 80% posiłków jest bardzo zdrowych, a 20% to jedzeniowe „grzeszki”. Ponadto, Kate Moss codziennie ćwiczy na siłowni i uprawia jogę.

GIGI HADID. Czy modelki jedzą fastfoody? Okazuje się, że tak i nawet się z tym nie kryją. Ciekawym przypadkiem jest Gigi Hadid. Ta amerykańska piękność wzięła szturmem świat mody i z roku na rok jej popularność rośnie. Gigi Hadid, mimo iż stara się zdrowo odżywiać, wielokrotnie przyznała, że jej największą słabością są hamburgery i frytki, które jada regularnie. Modelka stawia nie tylko na dietę sokową (oczyszczającą), ale na intensywną aktywność fizyczną. Niewiele osób wie, że Hadid przez 12 lat grała w siatkówkę, a także przez całe swoje życie jeździła konno. Obecnie stawia na codzienną sesję na siłowni oraz… boks.

Co jedzą modelki Victoria’s Secret?

Dieta Aniołków Victoria’s Secret uważana jest za jedną z najsurowszych. O prestiżowy tytuł Aniołka walczy każdego roku wiele modelek, ale tylko najwytrwalsze będą mogły zaprezentować się na wybiegu w charakterystycznych „skrzydłach”. W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że Cara Delevingne przestała być Aniołkiem Victoria’s Secret, ponieważ…przytyła i nie przestrzegała specjalnej diety. Modelki VS unikają jak ognia cukrów prostych, soli i alkoholu. Sól i alkohol zatrzymują wodę w organizmie, przez co ciało wydaje się opuchnięte i może niekorzystnie wyglądać w bieliźnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Te znaki zodiaku najbardziej kochają… jedzenie. Jesteś wśród nich?
  2. Dlaczego jedzenie smakuje nam lepiej po alkoholu?
  3. Jedzenie na pusty żołądek – sprawdź jakich produktów musisz unikać!

źródło: papilot.pl, vumag.pl, wp.pl, boska.pl, people.com, byrdie.co.uk, miumag.pl, popsugar.co.uk