Co robisz zaraz po obudzeniu? Okazuje się, że wielu z nas popełnia poważne błędy, które utrudniają nam rozpoczęcie dnia. Lekarz radzi, jak powinien wyglądać zdrowy rytuał wstawania z łóżka.

Wiele osób popełnia kilka błędów podczas porannego przebudzenia. Specjaliści radzą, co robić, by z uśmiechem rozpocząć dzień. Możecie być zaskoczeni tym, czego robić nie wolno.

Lekarz radzi, jak zdrowo rozpocząć dzień

Doktor Michał Domaszewski uświadamia, jakie są dobre nawyki wstawania z łóżka. Okazuje się, że bardzo szkodliwym zwyczajem jest odwlekanie pobudki i ucinanie drzemek po pierwszym budziku.

Dodatkowa drzemka wywołuje jeszcze większe uczucie senności, ponieważ najprawdopodobniej obudzimy się z niej w fazie snu głębokiego, więc będziemy czuć ogromne znużenie.

Specjaliści radzą, że rano należy wypić szklankę wody, ponieważ organizm przez kilka godzin nie przyjmował płynów; należy go więc nawodnić.

Badaczka Amy Cuddy zaleca, by rano porozciągać mięśnie, nawet jeszcze leżąc w łóżku. Pomoże to rozluźnić napięcie i rozładować stres.

Według badań tuż po przebudzeniu nie powinno się pić kawy, ponieważ może to obniżyć poziom hormonów odpowiedzialnych za pobudzenie. Kawę najlepiej wypić po dwóch-trzech godzinach od pobudki.

Jeśli tylko masz na to czas, pozwól sobie na krótki, kilkuminutowy trening fizyczny, który pobudzi twoje ciało i umysł oraz przegoni resztki snu.

Źródło: medonet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”