Dynastia: Geoffrey Scott nie żyje. Aktor, który na całym świecie znany był m.in. z roli w uwielbianym serialu miał 79 lat. Smutną wiadomość w rozmowie z Variety potwierdziła żona, Cheri Catherine Scott.

Geoffrey Scott od lat cierpiał na chorobę Parkinsona. Słynny aktor zmarł 23 lutego, dzień po swoich 79 urodzinach, jednak informacja o jego odejściu dopiero teraz obiegła świat.

Dynastia: Geoffrey Scott nie żyje

Geoffrey Scott w Dynastii wcielał się w męża Krystle Carrington, Marka Jenningsa. To właśnie rola w popularnej operze mydlanej przyniosła mu największą rozpoznawalność. Serial emitowany był w Polsce najpierw przez TVP1 w latach 1990-1993, a później także przez stacje takie jak Polsat 2, CBS Drama i TV4.

Telewizja Polska powracała do produkcji aż czterokrotnie – w listopadzie 2000 roku, w 2003 roku, w wakacje 2005 oraz w czerwcu 2006 roku.

Kultowy serial cieszył się olbrzymią popularnością, a losy rodziny Carringtonów, w tym uwielbianej Alexis, śledziły miliony.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niestety, obsada Dynastii to dziś starsze osoby, a niektórych nie ma już wśród nas. W ubiegłym roku zmarli Brian Dennehy i John Saxon. Dziś świat dowiedział się o śmierci Scotta.

Kim był Geoffrey Scott?

Geoffrey Scott był amerykańskim aktorem, urodził się 22 lutego 1942 w Hollywood. Na wielkim ekranie debiutował w 1986 roku w dreszczowcu Sidneya Lumeta Nazajutrz. Zagrał wtedy u boku takich sław jak Jane Fonda i Jeff Bridges.

Aktora widzieliśmy także w produkcjach takich jak Szpital miejski, Statek miłości, Świat według Bundych, Kojak czy Słoneczny patrol.

W latach 1960-1962 jego żoną była Tanya Thompson, mają razem córkę Shannon. Później przez 13 lat był z Carol Englehart. Trzecią żoną aktora (od w 1983 roku) była Cheri Catherine, z którą miał dwóch synów: Christophera i Matthew. 

Geoffrey Scott to kolejny aktor Dynastii, który zmarł w ostatnim czasie. 15 stycznia informowaliśmy o śmierci Petera Marka Richmana. Aktor, który grał także w Aniołkach Charliego, Beverly Hills, 90210 czy Mission: Impossible miał 93 lata.

Zobacz zdjęcie:

dynastia
fot. kadr z serialu ,,Dynastia”

Nie żyje Geoffrey Scott.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plejada.pl

Poprzedni artykułBabcia miała gotować obiad w kuchni. Jednak zmieniła zdanie i dała popis swoich umiejętności
Następny artykułPonura przepowiednia Jackowskiego. Polskie jasnowidz nie ma dobrych wieści
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.