W Uniejowie trwa Earth Festival 2022. Impreza dedykowana naturze i środowisku zgromadziła na scenie wielu wybitnych artystów. W pewnym momencie ze sceny padły mocne słowa. Krzysztof Zalewski zwrócił się wprost do rządzących. 

Dziś Uniejów kojarzony jest już nie tylko z darem natury, jakim są słynne termy. Właśnie tu w piątek 19 sierpnia zgromadziła się cała śmietanka najwybitniejszych artystów, którym nieobojętny jest los planety. Rozpoczął się Earth Festival 2022, a dzisiejszym „gospodarzem” wydarzenia został Krzysztof Zalewski.

Uczestnik 2. edycji programu „Idol” i członek grupy „Zalewski i przyjaciele” znalazł się z zaszczytnym gronie. Podczas trzech dni imprezy zobaczymy także m.in. Katarzynę Nosowską, Natalię Szroeder, Grubsona, Andrzeja Piasecznego, czy Michała Szpaka, który dopiero co odebrał Bursztynowego Słowika w Sopocie.

Earth Festival 2022. Pierwszy dzień imprezy należał do Krzysztofa Zalewskiego

Na antenie Polsatu ruszyła transmisja jednego z najbliższych Matce Ziemi wydarzeń muzycznych. Trzy dni, trzy inspirujące, wyjątkowe koncerty, a pomiędzy kolejnymi piosenkami — krótki komentarz, refleksja na temat relacji człowieka z naturą.

Właśnie tak rozpoczął się pierwszy dzień Earth Festival 2022, podczas którego sceną zawładnął Krzysztof Zalewski i jego „przyjaciele”. Wraz z artystą na scenie pojawili się m.in. Nosowska, Brodka, Igo i Grubson.

Już w sobotę o 20:00 temperaturę podgrzać ma Muniek Staszczyk, Maciej Maleńczuk, Paweł Domagała, Kev Fox, zaś imprezę zwieńczy niedzielny koncert „Gwiazdy dla Czystej Polski”. Zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń, które od kilku dni dominują na pierwszych stronach gazet, podobne wydarzenie powinno przyciągnąć uwagę.

Earth Festival 2022: Krzysztof Zalewski zwrócił się do rządzących. Padły mocne słowa

Krzysztof Zalewski poświęcił swój koncert czterem żywiołom — ziemi, powietrza, ognia i wody. Na scenie, obok największych przebojów artysty, usłyszeliśmy także doskonale wszystkim znane utwory, jak „Kolorowy wiatr” Edyty Górniak, „Słońca kula”, którą muzyk wykonał wraz z Grubsonem, czy „Earth song” Michaela Jacksona.

Zabrzmiała także kultowa piosenka Beatlesów „Help”, jednak zanim to nastąpiło, ze sceny padła zaskakująca przemowa. Krzysztof Zalewski nagle spoważniał i zwrócił się bezpośrednio do rządzących. Nawiązał do klęski żywiołowej nad Odrą. Artysta nie przebierał w słowach.

Przestańcie pleść farmazony o tym, że Niemcy odwrócili bieg rzeki. Przestańcie pleść bzdury, że Tusk z rogami wyszedł w nocy i pozatruwał wszystkie ryby. Weźcie się do roboty, wyjaśnijcie tę sprawę i oddajcie nam czystą Odrę! Kradniecie, to chociaż nas nie trujcie. Pomocy! – zawołał, po czym zaintonował hit kwartetu z Liverpoolu.

Nie był to jedyny uderzający komentarz, który padł podczas pierwszego dnia Earth Festival 2022. Krzysztof Zalewski wielokrotnie nawoływał ze sceny do autorefleksji i zaprzestania obojętności wobec rujnowania środowiska. Nakłaniał, aby problem niszczenia planety traktować, jako problem osobisty.

Krzysztof Zalewski Earth Festival 2022
fot. kadr z Earth Festival 2022, Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski Earth Festival 2022
fot. kadr z Earth Festival 2022, Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski Earth Festival 2022
fot. kadr z Earth Festival 2022, Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski Earth Festival 2022
fot. kadr z Earth Festival 2022, Krzysztof Zalewski

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Top of the Top Sopot Festival 2022. Michał Szpak zdobył Bursztynowego Słowika. Jego kreacja przejdzie do historii
  2. Małgorzata Foremniak bez grama makijażu i w rozczochranych włosach. Pokazała prawdziwą siebie
  3. Agnieszka Chylińska zrobiła na twarzy tatuaż z błędem? Nie wytrzymała, postanowiła zabrać głos 

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl