Zorganizowany w Mińsku Mazowieckim koncert „Murem za polskim mundurem” wzbudził niemałe kontrowersje. W związku z tym głos postanowiła zabrać jedna z gwiazd wydarzenia – Edyta Górniak.

Górniak o koncercie TVP

– Zawsze muzyka miała za zadanie łagodzić relacje i historie. Jest potrzebna, bo myślę, że gdyby nie było muzyki i sztuki, to świat byłby jeszcze bardziej gorzki – stwierdziła Edyta, komentując sobotnie wydarzenia.

Gwiazda TVP stwierdziła także, że treści, które przekazywał koncert, są niezwykle aktualne. Przypomnijmy, że artystka wykonała „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Ja selekcjonuję tematy, którym oddaję swoją uwagę i modlitwę. Jedyny sposób, byśmy doświadczyli spokojniejszych czasów, to stać się spokojem – powiedziała Edyta.

Dodała także, że walka z agresją w sposób, który ją prowokuje, sprawia, że ludzie stają się wrogami. Przekonywała też, że niezbędne jest „wyemitowanie innej fali”.

Nigdy chyba nie było takich czasów, jak teraz, które tak mocno wołają o spokój, harmonię, zrównoważenie, szacunek i zjednoczenie w miłości – uzupełniła Edyta Górniak, argumentując swój udział w wydarzeniu TVP.

Zgadzacie się z jej opinią?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Biedronka już ogłosiła. Jutro pojawi się ekskluzywny produkt, na który polują miliony
2. Widzowie zastygli w bezruchu. Niebywałe, co w „Pytaniu na śniadanie” zrobiła zwyciężczyni „The Voice”
3. Burza w sieci po tym, co stało się na wizji podczas finału „The Voice of Poland”

Źródło: Fakt

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl