Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ewa Kasprzyk żegna Edwarda Dobrzańskiego. Pogrążona w żałobie przekazała: „żegnam go ze smutkiem”
Michał Fitz
Michał Fitz 02.10.2022 10:53

Ewa Kasprzyk żegna Edwarda Dobrzańskiego. Pogrążona w żałobie przekazała: „żegnam go ze smutkiem”

Ewa Kasprzyk
TRICOLORS/East News

Ewa Kasprzyk podzieliła się z fanami bardzo przykrą wiadomością, która szczególnie może dotknąć osoby zainteresowane teatrem i branżą filmową. Przekazała dalej informację o śmierci swojego wybitnego kolegi po fachu. Chodzi o Edwarda Dobrzańskiego.

Mężczyzna może i nie należał do najbardziej popularnych artystów, ale wśród kolegów i koleżanek z branży był osobą niezwykle docenioną. Świadczą o tym choćby funkcje, które pełnił.

Kim był Edward Dobrzański?

Edward Dobrzański z wykształcenia był aktorem. W połowie lat 50. ubiegłego wieku ukończył Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie. Później sam zapragnął być pedagogiem i uczyć kolejnych adeptów tej trudnej sztuki. W efekcie z biegiem kariery stał się nawet dziekanem wydziału aktorskiego na tejże uczelni. To właśnie on przyjmował do niej Ewę Kasprzyk.

Poza tym Dobrzański realizował się także na scenie i przed obiektywem kamery. Zagrał w takim filmach jak „Sól ziemi czarnej” w reżyserii Kazimierza Kutza czy „Perle w koronie”, tego samego, wybitnego twórcy.

Ponadto przez wiele lat był także związany z kilkoma teatrami. Występował w dwóch na terenie Krakowa, konkretnie w Teatrze Starym i tym imienia Juliusza Słowackiego. Dodatkowo pracował także w teatrach w Zakopanem i w Łodzi.

Ewa Kasprzyk żegna Edwarda Dobrzańskiego

Po charakterze wpisu aktorki widać, że wieść o śmierci dawnego mentora bardzo ją poruszyła. Artystka nie była bowiem w stanie wiele o nim napisać. Swoje odczucia związane z tą sytuacją streściła do kilku wymownych zdań.

– Wspaniały wielki człowiek aktor pedagog, który przyjmował mnie do PWST w Krakowie i był dla mnie jak ojciec. Żegnam go ze smutkiem — napisała artystka.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ewa Kasprzyk (@ewa.kasprzyk)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Pies Ewy Kasprzyk pogryzł dziecko. Aktorka nic sobie z tego nie zrobiła
  2. Romanowska usłyszała diagnozę. Miliony Polaków zmagają się z tym zaburzeniem
  3. Krzysztof Krawczyk junior ma problemy finansowe. Na jaw wyszło, ile płaci za mieszkanie