Ginekolog wykonywał 65-latce rutynowe badanie ginekologiczne, ponieważ ta była w ciąży. Kiedy zobaczył wyniki badań USG, nie mógł uwierzyć własnym oczom. Okazało się, że kobieta spodziewa się czworaczków. W ten oto sposób Annegret Raunigk stała się jedną z najbardziej popularnych mam na świecie. Z oczywistych względów jej historia wzbudza wiele emocji.

Ginekolog i 65-latka byli w dużym szoku, kiedy okazało się, że kobieta jest w ciąży. Wyniki badań wyraźnie pokazywały, że Annegret nosi w swoim łonie aż czworo nowych istot. Całą historię przekazuje portal Webniusy.

Ginekolog: 65-latka była w ciąży

W 2005 roku Annegret Raunigk zyskała sporą popularność. Wszystko za sprawą tego, że w wieku 55 lat została najstarszą mamą w Niemczech. Urodziła wtedy zdrową córeczkę.

Później kobieta przeszła na zasłużoną emeryturę, ponieważ bardzo długo pracowała jako nauczycielka. Czas pokazał, że jej córeczka miała doczekać się jeszcze rodzeństwa. I to nie jednego!

W sumie Annegret mogła się pochwalić 13 dziećmi, które ma z pięcioma różnymi mężczyznami. Jednak niepowodzenie w miłości nie przeszkodziło jej być szczęśliwą mamą dla swoich pociech.

Kilka lat później ponownie trafiła na pierwsze strony gazet. W wieku 65 lat ponownie zaszła w ciążę, w dodatku miało się okazać, że jest ona mnoga.

Lekarze, a nawet sami politycy głośno komentowali jej sprawę. Twierdzili, że ciąża w takim wieku może stanowić zagrożenie nie tylko dla matki, lecz także dla dziecka. Pomimo tego Annegret postanowiła, że urodzi.

Ginekolog: kobieta spodziewała się czworaczków

Już sam fakt, że 65-latka zaszła w ciąże powodował u niektórych niedowierzanie. Jednak miało się okazać, że to nie koniec niespodzianek.

Podczas jednego z rutynowych badań USG ginekolog przekazał przyszłej mamie, że nosi w swoim łonie nie jedno, ale aż czwórkę dzieci. Sama zainteresowana była w ciężkim szoku, ale jednocześnie się cieszyła.

Ciąża była wynikiem sztucznego zapłodnienia na Ukrainie. Pomimo tego kobieta zdecydowała się, że jej dzieci przyjdą na świat w Niemczech.

Cały poród odbył się bez większych komplikacji. Szczęśliwa mama czworaczków urodziła poprzez cesarskie cięcie w 26 tygodniu ciąży. Lekarze musieli podjąć decyzję o wcześniejszym rozwiązaniu, ponieważ podejrzewali, że donoszenie dzieci do końca może wiązać się z niebezpieczeństwem dla kobiety.

Dzieci i ich mama szybko opuściły szpital i znalazły się w domu. Tam czekało na nich rodzeństwo, m.in. wspomina na początku 10-letnia córeczka Annegret. To właśnie dziewczynka była impulsem dla 65-latki, aby zajść w kolejną ciążę.

Kobieta wciąż doskonale się trzyma i wspomina, że na pewno sobie poradzi, ponieważ ma ogromne doświadczenie w opiece nad dziećmi. Kupiła większy dom w Hoexter, w Północnej Westfalli, gdzie już planuje się przeprowadzić.

Lekarz wykonujący badanie był w szoku. A ty co powinnaś wiedzieć o USG w drugim trymestrze ciąży? Jak wygląda takie badanie w tym okresie ciąży? Pierwszym celem takiego badania jest ustalenie liczby płodów. Więcej o tym temacie mówi lekarz Paweł Guzik na filmiku na kanale Philips Polska opublikowanym na YouTubie.

Zobacz zdjęcia:

W 2005 roku urodziła córeczkę w wieku 55 lat. 

Później ponownie zaszła w ciążę. 65-latka nosiła w łonie czworaczki.

Kobieta ma sporą rodzinę. Niektóre jej wnuki są starsze od jej dzieci.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułEwy Bilan-Stoch pracuje jako fotograf. Z Kamilem poznała się podczas zawodów w Planicy
Następny artykułRobert i Monika Janowscy mają nowy biznes. Cieszą się, że mogą pomagać innym
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl