Grażyna Szapołowska, znana i lubiana aktorka obchodzi dzisiaj 67 urodziny. Jej kariera aktorska jest tak bogata w role, że ciężko zliczyć wszystkie postacie, w które miała przyjemność się wcielać. Niejednokrotnie zaskakiwała swoich fanów doskonałym wyczuciem aktorskim i wyjątkowym talentem. Macie jakieś specjalne życzenia, które przekazalibyście pani Grażynie?

Aktorzy często hucznie obchodzą swoje jubileusze. Wielu z nich świętuje swoje urodziny w bardzo wyniosły sposób, starając się, by każde z nich były wyjątkowe. Czy tego samego życzylibyście Grażynie Szapołowskiej, która dzisiaj świętuje swoje 67 urodziny? 

Grażyna Szapołowska obchodzi urodziny

Znana i lubiana aktorka Grażyna Szapołowska dziś obchodzi 67 urodziny. Jej kariera zawodowa jest niezwykle bogata w role aktorskie. Występowała zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmach czy serialach. Nigdy nie sprawiało jej problemów wcielanie się w główne postacie, czy drugoplanowe. Talent Szapołowskiej przejawiał się w każdym możliwym spektaklu czy filmie.

Widzowie zawsze lubili oglądać jej poczynania aktorskie. Charyzma, optymizm i szeroki uśmiech na twarzy są tym, co wyróżnia Panią Grażynę. Fantastyczne charakteryzacje, mimika oraz gestykulacja aktorki są tym, co może posłużyć dla wielu młodych aktorek za wzór. Nie da się ukryć, że jest to wybitna osobowość polskiej sceny. Jej doświadczenie jest niepodważalne, ponieważ deski teatru zna już od 1972 roku. Czego życzylibyście aktorce na 67 urodziny?

Gdzie grała Grażyna Szapołowska?

Grażyna Szapołowska najbardziej kojarzona jest z filmem pt. Pan Tadeusz. Aktorka wcieliła się tam w postać Telimeny, czyli główną rolę kobiecą powieści Adama Mickiewicza, za co została laureatką nagrody Orła. Jednak to oczywiście niejedyna nagroda, jaką ma na swoim koncie. Od 1985 roku zgarnęła ich aż 17.

Dodatkowo mogliśmy ją podziwiać np. w roli Brigitte Frank w filmie pt. Karol. Człowiek, który został papieżem, czy też jako Zofię w filmie Pokaż kotku co masz w środku. Od 2019 roku występuje w serialu pt. Korona Królów emitowanym na antenie TVP 1, gdzie wciela się w postać Księżnej Eufemii Mazowieckiej.

Życzymy wszystkiego najlepszego!

Poprzedni artykułWielkie brawa dla Katarzyny Dowbor. Dzięki ”Nasz nowy dom” zmieniło się życie Kajetana, jego mamy i babci
Następny artykułDramat uwielbianego aktora TVP, najbliższa osoba zmarła na jego rękach. ”30 minut go reanimowałem”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.