Katarzyna Bosacka prowadziła na antenie różnych kanałów stacji TVN kilka programów o zdrowym żywieniu. Nic więc dziwnego, że bardzo porusza ją temat rosnących ostatnio cen produktów spożywczych.

Na swojego Instagrama wrzuca aktualne, a przy tym dosyć porażające ceny niektórych rzeczy ze sklepowych półek. Ile teraz trzeba zapłacić za masło?

Katarzyna Bosacka piętnuje wysokie ceny żywności

Katarzyna Bosacka już od jakiegoś czasu publikuje zdjęcia drogich produktów spożywczych, które regularnie wzbudzają oburzenie wśród jej obserwujących. Prawdziwym hitem, choć oczywiście nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, okazało się masło bez laktozy. W jednym z warszawskich, osiedlowych sklepów kosztuje ono teraz 17,50 zł za opakowanie o wadze 200 gramów.

Dziennikarka, zwracając uwagę na cenę tego produktu, nie skupiła się w tym wypadku na przyczynach ekonomicznych, które do tego doprowadziły, a na innej, bardzo istotnej i wcale nie tak oczywistej kwestii.

Katarzyna Bosacka nadmieniła bowiem, że masło samo w sobie jest już niemalże produktem bez laktozy, gdyż ta występuje w nim w znikomych ilościach, które i tak nie powinny źle działać na osoby z nietolerancją tej substancji. Producenci natomiast i tak tworzą produkty z dopiskiem „bez laktozy”, które właśnie przez to są droższe od podstawowych, a niekoniecznie lepiej wpływają na zdrowie osób ze wspomnianą wyżej przypadłością.

– Czy w takim razie jest sens przepłacać? – słusznie dopytuje na koniec posta dziennikarka.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapomniana prezenterka TVP świętuje dziś urodziny. Co teraz dzieje się z Małgorzatą Halber?
  2. Cała prawda o Manowskiej i Brzozowskim wyszła na jaw. Do sieci trafiło nagranie zza kulis „The Voice Senior”
  3. Co się dzieje z Marzeną Rogalską? W sieci pojawiła się seria nagrań

Źródło: pomponik.pl/ Polsat News

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl