Ile dać do koperty na wesele? Uroczystość zbliża się wielkimi krokami. Goście zaczynają myśleć, co dać na prezent młodej parze. Najczęściej stawiają na kopertę. Każdy jednak zastanawia się ile dać do koperty na wesele? Jaka suma będzie odpowiednia. 

Ile dać do koperty na wesele? Wiadomo, że dla pary młodej, organizacja wesela wiążę się z ogromnymi kosztami. Należy wynająć salę, zapłacić zespołowi lub DJ-owi, a nawet niekiedy zapewnić gościom nocleg. Zaproszeni goście zastanawiają się, jaką sumę pieniędzy należy włożyć do koperty. Z jednej strony nie chcą dać plamy, a z drugiej boją się, że ich budżet ulegnie znacznemu skurczeniu. Jaką zatem sumę pieniędzy podarować młodej parze? 

Ile dać do koperty na wesele? 

Nie ma żelaznej zasady, jaką sumę pieniędzy podarować młodej parze. Ilość pieniędzy może się wahać w zależności od tego, jak blisko spokrewnieni jesteśmy z osobami, na których ślub zostaliśmy zaproszeni. Goście najczęściej dają młodym od dwustu do tysiąca złotych. Przy czym tysiąc złotych to kwota, którą najczęściej daje rodzina panny młodej i pana młodego. 

Wiele gości kieruje się też zasadą, która mówi, że w kopercie powinna się znaleźć taka suma pieniędzy, żeby zwróciło się za talerzyk. Jeśli koszt talerzyka szacuje się na 150 złotych, goście najczęściej wkładają do koperty ok. 400 złotych. Oczywiście, koszty wesela nie zamykają się tylko w „talerzyku”. Należy do tego jeszcze doliczyć koszty za zespół weselny albo DJ-a, suknię ślubną, obrączki… Jednak musimy się zastanowić, czy w kopertach, do których wkładamy pieniądze, chodzi o to, żeby „oddawać” parze młodej za całą uroczystość? 

Druga opcja podpowiada, że powinno się dać taką kwotę, na którą w danym momencie cię stać. Jeśli dalej zastanawiasz się, ile dać do koperty na wesele, podpowiadamy, że najlepiej dać taką kwotę, na którą cię po prostu stać. Parze młodej nie zależy na tym, żebyś zaciągnął pożyczkę w banku z powodu ich wesela. Standardowa kwota waha się w granicach od dwustu do czterystu złotych. Najgorsza rzecz, jaką można zrobić, to podarować parze młodej pustą kopertę albo wypchaną gazetą, a podobno takie rzeczy miały miejsce. 

Ile pieniędzy daje rodzina do koperty?

Podarowana kwota może również być inna w zależności od tego, jakie relacje łączą cię z parą młodą. Powszechnie przyjęło się, że przyjaciele i znajomi młodych dają zwykle od 150 do 300 złotych. Rodzina od 200 do 500 złotych. Rodzeństwo i dziadkowie powinni włożyć do koperty od 400 do 1000 złotych. Jednak największe koszty ponoszą rodzice pary młodej i chrzestni, których minimalna kwota to 1000 złotych. 

Jeśli para młoda nie chce się rozczarować weselem, powinna założyć, że ta uroczystość prawdopodobnie się nie zwróci. Należy pamiętać, że to, jaka kwota znajdzie się w kopercie, często jest uzależniona od warunków materialnych danych gości. Wesele nie jest również biznesem.

Jaką kwotę najczęściej dajecie w kopercie? A może macie ciekawe pomysły na prezent dla pary młodej? Czekamy na wasze komentarze!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dieta modelek, jak wygląda? Szokujące wyznanie modelki: „Papierosy i woda”
  2. Elbe: Kickboxing. O kobiecie w męskim świecie
  3. Dieta dr Dąbrowskiej. Jak wygląda i czy faktycznie jest skuteczna?
  4. Dieta baletnicy. Najbardziej restrykcyjna dieta na świecie? 

źródła: polki.pl, fakt.pl