Jak flirtować? Nie bez powodu mówi się o sztuce flirtu. Żeby kogoś poderwać, nie wystarczy znajomość kilku gier słownych i chwytów. Wręcz przeciwnie! Żeby skutecznie wzbudzić zainteresowanie drugiej strony, potrzeba sporej dozy wyczucia, taktu i inteligencji. Czy flirtu można się nauczyć? Sprawdź to!

Jak flirtować? Jeśli nie chcesz trafić na stronę „Janusze podrywu”, lepiej zapoznaj się z naszymi radami. Nie musisz ani zapisywać się na kursy prowadzone przez tak zwanych specjalistów od uwodzenia, ani w stu procentach zmieniać swojego zachowania. Wystarczy znajomość kilku zasad, odrobina empatii i wiedzy o tym, co wypada, a gdzie przekraczamy cienką granicę nachalności i żenady. Zrobimy z ciebie prawdziwą mistrzynię sztuki flirtowania!

1. Jak flirtować spojrzeniem?

Jak flirtować spojrzeniem? Nie musisz od razu doklejać sobie sztucznych rzęs ani mrugać tak intensywnie, aż rozbolą cię powieki. Wystarczy, że kilka razy spojrzysz swojemu obiektowi westchnień w oczy lub poszukasz go wzrokiem. Kiedy odwzajemni spojrzenie, powoli spuść wzrok i lekko się uśmiechnij albo zarumień, by odniósł wrażenie, że cię zawstydził.

2. Jak flirtuje facet?

Jak flirtuje facet? Nie jesteś pewna, czy powinnaś odbierać zachowanie faceta jako flirt, czy uprzejmość? Zdradzimy ci kilka sekretów, dzięki którym rozgryziesz intencje każdego mężczyzny.

Po pierwsze, zwróć uwagę, czy traktuje w podobny sposób wszystkie koleżanki. Jeśli wyraźnie wyróżnia cię spośród grona znajomych, to znak, że coś jest na rzeczy. Po drugie, wyraźny sygnał, że facet się tobą zainteresował, stanowi szukanie kontaktu fizycznego. Jeśli odgarnia ci włosy podczas rozmowy, dotyka lekko twojej dłoni, obejmuje ramieniem, gdy razem wychodzicie, ewidentnie okazuje ci względy. Po trzecie, twój rozmówca próbuje delikatnie wybadać, czy jesteś w związku, czy nie. Uwagi w rodzaju: „pewnie twój chłopak też tak robi”, chociaż nie wspomniałaś ani słowem o swoim związku, świadczą, że facet sprawdza swoje szanse.

3. Jak dobrze flirtować?

Jak skutecznie flirtować? Dowiedz się co nieco o zainteresowaniach osoby, która wzbudziła twoje zainteresowanie. Na pewno od razu zapunktujesz, kiedy poprosisz np. żeby opowiedział ci o książce, którą ostatnio czytał lub podzielisz się z nim swoimi wrażeniami.

Koniecznie dorzuć mimochodem: „uwielbiam osoby, które interesują się…”, albo: „to wspaniale, że na siebie trafiliśmy”. Pamiętaj, że nic tak skutecznie nie działa na innych ludzi, jak docenienie ich wyjątkowości. Nie istnieje lepszy sposób, niż ofiarowanie im możliwości, by mogli wygadać się na temat, w którym czują się pewnie.

4. Jak flirtować poradnik? Czy warto zapisać się na kurs flirtowania?

Czy warto kupić poradnik flirtowania? Zanim sięgniesz na półkę w księgarni po książkę o flircie, postaraj się najpierw poszukać opinii na temat jej oraz autora czy autorki. Podpytaj koleżanki, które miały ją w rękach, poczytaj komentarze na stronach czytelniczych. Inaczej może się okazać, że zmarnowałaś pieniądze na fantazje jakiegoś grafomana.

Czy warto zapisać się na kurs flirtowania? Wystrzegaj się wszelkiego rodzaju coachów podrywu, reklamujących stuprocentowo skuteczne porady i recepty, jak poderwać każdego chłopaka lub dziewczynę. To tak nie działa – jeśli ktoś nie jest nami zainteresowany, nie zmienią tego wyuczone gesty lub formułki. Co innego szkolenia z autoprezentacji albo grupy terapeutyczne, gdzie można popracować nad pewnością siebie –oczywiście prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

5. Jak flirtować w sieci?

Wbrew pozorom flirtowanie w sieci jest o wiele trudniejsze niż spotkanie twarzą w twarz. Nasz wachlarz ogranicza się wówczas wyłącznie do gry słów, bez możliwości wysyłania sygnałów niewerbalnych. Najważniejsze, to przekonać rozmówcę, że zyskał naszą niepodzielną uwagę i jest dla nas ważny.

Jak flirtować w sieci? Żeby skutecznie flirtować w sieci, musisz zagrać na wyobraźni drugiej strony. Kiedy wyrazi żal, że nie możecie się spotkać w tym momencie, zapytaj, gdzie chciałby cię zabrać, a potem, co by z tobą zrobił np. na spacerze. Podpytuj, jak sobie wyobraża waszą kolację, a potem rzuć, że marzysz dokładnie o tym samym. Proś, by opisywał ci jak najwięcej rzeczy, np. miejsce, w którym przebywa lub… siebie.

6. Jak flirtować z facetem przez sms?

Jak flirtować z facetem przez sms? Podobnie jak w poprzednim przypadku, flirtowanie przez sms znacznie ogranicza nam pole manewru. Tradycyjnie flirt przez sms ma o wiele bardziej erotyczny wydźwięk, niż przez internet, ponieważ nie można się przesadnie rozpisywać.

Bez względu na sposób, w jaki ostatecznie potoczy się rozmowa, zacznij delikatnie. Na przykład wspomnij, jak bardzo się nudzisz i żałujesz, że nie możesz być razem z nim. Kiedy zaproponuje spotkanie, nie zgadzaj się od razu. Pomęcz go odrobinę: spytaj, co byście tam robili, zażartuj, że musisz zajrzeć do kalendarza, bo jesteś rozrywana. Jeśli obawiasz się, że odbierze twoje droczenie poważnie, dodaj emotikonę, która złagodzi wrażenie.

7. Jak się nauczyć flirtować?

Jak nauczyć się flirtować? Kiedy poznasz zasady sztuki flirtowania, pozostaje ci tylko… ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć. Pamiętaj, że flirt do niczego cię nie zobowiązuje i możesz traktować go wyłącznie w kategorii rozrywki.

Najważniejsze, żeby nie przejmować się ewentualnymi porażkami. Jeśli boisz się, że zmarnujesz szansę na poderwanie wymarzonego faceta, co stoi na przeszkodzie, żebyś poćwiczyła podczas niezobowiązujących spotkań w klubach albo na imprezie? Oczywiście trzymaj się z daleka od osób pozostających w związkach, bo sprawisz ogromną przykrość ich partnerom.

8. Jak flirtować z szefem?

Jak flirtować z szefem? Flirt z szefem niesie za sobą spore ryzyko. Przede wszystkim może się okazać, że nie jest zainteresowany naszymi awansami, zdenerwować albo odebrać zachowanie jako próbę przypodobania się. Dlatego musimy być absolutnie przekonane, że nasze intencje nie zostaną opacznie zrozumiane.

Żeby wybadać grunt, rozpocznij od niewinnych komplementów. Na przykład pochwal jego garnitur, perfumy, zauważ, że dzisiaj doskonale wygląda. Jeśli spotkasz się z zadowoleniem, możesz próbować dalej. Na przykład przysuwaj się nieco bliżej, kiedy stoicie obok siebie, niby przypadkiem dotknij swoją dłonią jego, gdy będziesz coś pokazywać. Po tym przyjdzie czas na to, by okazał, czy jest zainteresowany.

9. Jak zachowywać się w czasie flirtu? Kokieteryjne gesty

Jak zachowywać się w czasie flirtu? Istnieje mnóstwo kokieteryjnych gestów, które możesz wykonywać w czasie flirtu. Należą do nich: lekkie przygryzanie dolnej wargi, okręcanie kosmyka włosów dookoła palca lub odrzucanie ich w tył podczas śmiechu, trzepotanie rzęsami i uśmiech.

Kiedy rozmawiacie, skieruj tułów, dłonie oraz głowę w stronę drugiej osoby. Pamiętaj, by patrzeć cały czas na rozmówcę i nie uciekać wzrokiem na boki. Inaczej może odnieść wrażenie, że nie słuchasz zbyt uważnie albo się nudzisz. Możesz wysunąć stopę z pantofelka i zaczepić nią pod stołem nogę partnera. Zrób to jednak delikatnie, żeby nie pomyślał, że kopnęłaś go, bo powiedział coś niestosownego.

10. Jak się ubrać, aby poderwać chłopaka w czasie flirtowania?

Flirt może przytrafić nam się w każdych okolicznościach. Jeśli jednak przygotowujesz się na wieczorne wyjście i przypuszczasz, że możesz trafić na okazję, możesz się trochę postarać.

Przede wszystkim nie próbuj przebrać się za kogoś, kim nie jesteś. Jeśli poderwiesz chłopaka jako seksowny wamp, a później okażesz się zwyczajną, spokojną dziewczyną, może poczuć się rozczarowany, a nawet oszukany. Na pewno powinnaś ubrać się zgodnie ze swoim gustem, ale stosowanie do okazji, np. wyjścia do klubu czy restauracji.

Pamiętaj, że na zadbany wygląd składa się całość: świeże i uczesane włosy, staranny makijaż (o ile lubisz się malować), wyczyszczone buty i uprasowana sukienka i tak dalej. Połamane paznokcie albo resztki obiadu w zębach skutecznie zniweczą całe wrażenie.

11. Jak się umalować, żeby poderwać chłopaka w czasie flirtowania?

Jeśli nie lubisz się malować, a widok tuszu i podkładu budzi w tobie awersję, po prostu… zrezygnuj z nich. Pamiętaj, że makijaż to wyłącznie jeden ze sposobów na poprawienie urody, a nie obowiązek.

Jeśli jednak należysz do kobiet, które lubią trochę „podrasować” swój wizerunek i czują się dobrze w makijażu, dobrze trafiłaś. Jak się umalować żeby poderwać chłopaka? Jednym z atrybutów każdej uwodzicielki są czerwone usta, jednak postaraj się dobrać odcień do swojego typu urody. Delikatnej blondynce pasuje klasyczna czerwień, a brunetce – wiśnia lub burgund. A oczy? Oczywiście zalotna kreska na powiece!

12. Jakie błędy można popełnić przy flirtowaniu?

Odpowiedź jest prosta: nie ma nic na siłę. Jeśli chcesz zwrócić na siebie uwagę, postaraj się zabłysnąć dowcipem albo intelektem, zamiast zgadzać się na niezbyt mądre wyzwania lub przez głośne zachowanie.

Wydaje ci się, że jeśli będziesz opowiadać sprośne dowcipy i rzucać żartami z podtekstem seksualnym, wydasz się wyluzowana i wyzwolona? O ile akurat nie prowadzicie w towarzystwie tego typu rozmowy, zostaniesz odebrana jako osoba zafiksowana na jeden temat i mało kulturalna. Nachalność, wtrącanie się, kiedy rozmawia z kimś innym, chodzenie krok w krok – na pewno przekonasz go, że… lepiej trzymać się od ciebie z daleka.

13. Czego nie należy robić w czasie flirtowania? Nie bądź zazdrośnicą

Jeśli zauważasz, że chłopak, który ci się podoba, stał się obiektem zainteresowania innej dziewczyny, nie próbuj się wtrącać! Najgorszym wyjściem jest wpraszanie się do ich rozmowy, próby ośmieszenia rywalki lub rozpuszczanie plotek na jej temat.

Nie warto zachowywać się paskudnie, by zyskać uwagę nawet najprzystojniejszego faceta. Pamiętaj, że prawda szybko wyjdzie na jaw, a ty zyskasz etykietkę kłamczuchy i intrygantki. Jeśli zdawało ci się, że kolega jest tobą zainteresowany, a potem umówił się z inną, to znaczy, że po prostu bardziej przypadli sobie do gustu. Może po prostu woli panie o innym typie urody albo mają wspólne pasje? Nie szukaj winy w sobie i nie zadręczaj się pytaniami o to, co ma ona, czego ty nie.

14. Jak nauczyć się flirtować? Jak dobrze zakończyć flirt?

Jak flirtować? Wszystko dobre, co się dobrze kończy. Ta zasada dotyczy także flirtowania. Bywa, że niefortunne lub niezręczne zakończenie rozmowy niszczy całe dobrze wrażenie, jakie mozolnie budowałaś przez cały wieczór.

Jak dobrze zakończyć flirt? Jeśli musisz już iść, podziękuj za miły wieczór i powiedz, że ogromnie żałujesz, ale niestety, nie możesz już zostać ani chwili dłużej. Kiedy jesteś zainteresowana kontynuowaniem znajomości, uśmiechnij się i wyznaj, że byłabyś szczęśliwa, gdyby udało wam się to niedługo powtórzyć. Uśmiechnij się i życz rozmówcy wszystkiego dobrego. Na pewno nie powinnaś znikać bez pożegnania albo nagle przerwać, oświadczyć, że musisz wyjść i odwrócić się bez wyjaśnień.

15. Jak flirtować w pracy?

Flirtowanie w pracy to ryzykowny sport! W każdej chwili mogą cię przyłapać na tym współpracownicy albo szef, któremu raczej nie spodoba się, jakim rozrywkom oddajesz się w czasie służbowym. Dlatego postaraj się ograniczyć romansowanie do przerw na kawę albo lunch!

Jak flirtować w pracy? Jeśli wpadł ci w oko kolega z pracy, postaraj się częściej przebywać w jego pobliżu. Tylko nie chodź za nim za każdym razem, gdy wybiera się zaparzyć kawę! Gdy pochylacie się nad raportem, niby przypadkiem dotknij jego ramienia swoim, kładź mu dłoń na ramieniu lub przesuń nią delikatnie po plecach. Kiedy rozmawiacie, stopniowo przysuwaj się coraz bliżej, baw się ołówkiem lub długopisem, od czasu do czasu przygryzając dolną wargę.

16. Jak udawać nieprzystępną w czasie flirtowania?

Udawanie nieprzystępnej to strategia, którą kobiety z powodzeniem stosują od wieków. Masz ochotę przekonać upatrzonego mężczyznę, że zależy mu na tobie bardziej, niż przypuszczał? Dowiedz się, jak udawać nieprzystępną w czasie flirtowania.

Jak udawać nieprzystępną? Nie odpisuj zbyt szybko na wiadomości. Popularna zasada brzmi, by odczekać, aż minie dwukrotny czas. Czyli: jeśli czekałaś na sms dziesięć minut, odpisz dopiero za dwadzieścia. W ten sposób wysyłasz sygnał, że trzeba się trochę bardziej wysilić, by zdobyć twoją niepodzielną uwagę. Kiedy mężczyzna zaprosi cię na randkę, nie zgadzaj się od razu. Odpowiedz, że musisz sprawdzić, czy masz czas i dasz znać za jakiś czas. Okazuj, że znasz swoją wartość: powtarzanie, że ta czy inna wygląda lepiej i podkreślanie własnych niedoskonałości raczej nie spowoduje, że zacznie cię zapewniać o twojej wspaniałości.

17. Jak przełamać nieśmiałość w czasie flirtowania?

Jeśli jesteś zbyt nieśmiała, by zainicjować flirt, najlepszym wyjściem jest metoda małych kroczków. Za każdym razem, kiedy masz okazję z kimś poflirtować, rób jedną rzecz, która cię przeraża.

Zacznij od zagadnięcia obcej osoby. Gdy przekonasz się na własnej skórze, że nikt cię nie wyśmieje, od razu nabierzesz większej pewności. Innym razem spróbuj uśmiechnąć się do nieznajomego na imprezie. Z każdym kolejnym powodzeniem będziesz stopniowo przełamywać swoje lęki, aż flirt nie będzie ci straszny!

18. Jak flirtować z mężem?

Wydaje ci się, że flirt jest wyłącznie domeną ludzi w wolnym stanie i nie zdarza się małżeństwom? Bzdura! Flirtowanie z własnym mężem może przynieść wam obojgu sporo radości i zadziałać ożywczo nawet na wieloletni związek.

Jak flirtować z mężem? Wybierz moment, kiedy oboje będziecie wypoczęci i odprężeni. Ubierz się staranniej niż zwykle, np. zamień bawełnianą piżamę na krótką koszulę nocną ozdobioną koronką albo stare dresy na sukienkę. Znacie się z mężem nie od dziś, więc doskonale wiesz, jakie słowa potrafią go rozpalić do czerwoności. A może pobawicie się w odgrywanie ról i wcielicie w nieznajomych, którzy spotkali się przypadkiem i zaczynają romansować?

19. Jak flirtować na portalu randkowym?

Użytkownicy portali randkowych są bardzo wyczuleni na treść wiadomości, które otrzymują. To one w głównej mierze decydują, czy rozpoczną flirt i ewentualnie umówią się na randkę, czy… zablokują daną osobę.

Jak flirtować na portalu randkowym? Skup się w głównej mierze na osobie, z którą rozmawiasz. Jeśli będziesz bez przerwy opowiadać o sobie, zaniedbując drugą stronę, zostaniesz odebrana jako ktoś egocentryczny. Pamiętaj, żeby na dzień dobry nie zadawać pytań o poprzedni związek, o ile rozmówca sam nie zacznie tego tematu. Źle widziane jest również poruszanie zbyt osobistych kwestii. Zachowuj się tak, jakbyście poznali się normalnie: zagadnij o zainteresowania, studia, pracę, a później przejdź do komplementów i flirtu internetowego.

20. Jak nauczyć się flirtować? Kiedy trzeba odpuścić flirt?

Jeśli druga osoba nie wykazuje się zainteresowaniem, nie reaguje na próby flirtu oraz zdawkowo odpowiada na komplementy, nie traktuj tego jako wyzwania. Najprawdopodobniej… po prostu nie jest tobą zainteresowana.

To nie oznacza, że jesteś niewystarczająco ładna, inteligentna albo interesująca. Może po prostu ma zły dzień i nie ma ochoty na flirt? Albo cierpi z powodu nieszczęśliwej miłości i nie w głowie mu inne dziewczyny? Czasem zwyczajnie… nie iskrzy i trzeba się z tym pogodzić. Dlatego z uśmiechem podziękuj za rozmowę, życz miłego wieczoru i idź swoją drogą. Tego kwiatu jest pół światu!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jak flirtować
fot. unsplash.com Jens Johnsson

Jak flirtować wzrokiem? Wódź oczami za obiektem zainteresowania, a przyłapana udaj zawstydzenie.

jak flirtować
fot. unsplash.com Christopher Campbell

Przygryzanie lub dotykanie dolnej wargi działa na facetów jak magnes.

jak flirtować
fot. unsplash.com Kal Loftus

Podczas rozmowy nie przestawaj utrzymywać kontaktu wzrokowego. Spraw, by rozmówca poczuł, że jest dla ciebie najważniejszy na świecie.

jak flirtować
fot. unsplash.com Yuriy Bogdanov

Jak udawać nieprzystępną w czasie flirtowania? Zanim zgodzisz się na pierwszą randkę, warto trochę potrzymać drugą osobę w niepewności.

jak flirtować
fot. unsplash.com Larm Rmah

Odrzucanie włosów w tył, trzepotanie rzęsami.. Te sztuczki ma w swoim arsenale każda prawdziwa flirciara!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie mam chłopaka: 10 porad co z tym zrobić
  2. Jak całować chłopaka? WSZYSTKO, co powinnaś wiedzieć
  3. Tinder: najlepsze historie kobiet w sieci

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.