Jerzy Połomski w lipcu 2021 roku przeniósł się z warszawskiego mieszkania do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Niestety, artysta ma ogromne problemy z przyzwyczajeniem się do nowego miejsca. O smutnej sytuacji opowiadają inni mieszkańcy domu.

Jerzy Połomski urodził się 18 września 1933 roku. Zasłynął dzięki niezapomnianym piosenkom z repertuaru estradowego. Wylansował tak słynne przeboje, jak „Bo z dziewczynami” czy „Cała sala śpiewa z nami”.

Teksty piosenek pisały dla niego takie sławy polskiej poezji, jak Wojciech Młynarski czy Agnieszka Osiecka. Współpracował z Ireną Santor i Sewerynem Krajewskim. Nazywano go polskim Frankiem Sinatrą i Charlesem Aznavourem.

Teraz aktor i piosenkarz ma 88 lat, a jego stan zdrowia sprawia, że wymaga stałej opieki. Dlatego przeprowadził się do Skolimowa. Niestety, Połomski przeżywa dramat, bo nie potrafi się odnaleźć w nowym miejscu. Super Express opisał obecną sytuację artysty.

Jerzy Połomski w Skolimowie

Artysta podobno bardzo tęskni za swoim mieszkaniem w Warszawie. Niestety jego kondycja wymaga stałej opieki. W domu w Skolimowie ma to ją zapewnioną, poza tym nie brakuje tam jego przyjaciół. Mimo to aktor jest w trudnej sytuacji.

Super Express dotarł do informacji, że Połomski nikogo do siebie nie dopuszcza, nie zaakceptował przeniesienia go w nowe miejsce i nie rozumie całej sytuacji. Jedna z mieszkanek domu mówi, że „nie ma żadnego z nim kontaktu”.

Połomski unika wszelkiego towarzystwa i nawet na spacery wychodzi dopiero po zmroku. Rozmowa z nim jest utrudniona, ponieważ ma poważne problemy ze słuchem.

Inni mieszkańcy domu opieki mają nadzieję, że Polomski z czasem przyzwyczai się do nowej sytuacji i zadomowi się w Skolimowie.

Źródło: se.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę