Kawa to ulubiony napój wielu z nas. Niektórzy nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez jej wypicia. Najlepsza to ta prawdziwa – parzona. Pozostałości po niej to fusy, których zazwyczaj bezmyślnie się pozbywamy, robiąc przy tym duży błąd. Jak się okazuje, fusy po naszej ulubionej kawie można wykorzystać na wiele sposobów. Poznajcie ich zastosowanie i właściwości.

Każdy docenia niezwykłe właściwości kawy. A tymczasem, jak się okazuje, powinniśmy zwrócić uwagę także na fusy. To właśnie one mają ogrom zastosowań. Wiemy, jak je najlepiej spożytkować. 

Jak kawa, to koniecznie z fusami

Aby móc w pełni cieszyć się właściwościami fusów po kawie, należy je najpierw wysuszyć. By to zrobić, wystarczy jedynie rozsypać zużyte fusy na kuchenny ręcznik, a następnie zostawić na noc. Jest jeszcze drugi sposób na wysuszenie fusów – ten jest znacznie szybszy.

Należy ułożyć fusy na papierze do pieczenia i umieścić w piekarniku, następnie zostawić w nim fusy na godzinę, na najniższej temperaturze. Tak przygotowana kawa ma ogrom kuchennych zastosowań. Jakich? 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Mateusz Borkowski z „Gogglebox” zrzucił 140 kg. Do sieci trafiło jego zdjęcie bez koszulki, przecieramy oczy ze zdumienia
  2. Właśnie oszukują wszystkich. Ważne ostrzeżenie dla klientów Biedronki przed przekrętem phishingowym
  3. Rafał Trzaskowski pokazał, jak mieszka. Wraz z żoną pochwalili się wnętrzem swojego domu, mają dla Polaków niespodziankę

Kawa nie tylko do picia

Fusy mają specyficzną konsystencję i to właśnie dzięki niej są idealnym środkiem czyszczącym. Domyją nawet najbardziej przypaloną patelnię, czy kuchenkę. Fusy to także idealny sposób na owady, które nie tolerują mocnego zapachu kawy. Wystarczy umieścić ich odrobinę w miejscu narażonym na niechcianych gości.

Tak przygotowane fusy są również w stanie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z naszej lodówki. Wystarczy rozsypać odrobinę na spodeczku umieszczonym w lodówce. Fusy można także wsypać do odpływu, a następnie zalać gorącą wodą z dodatkiem octu. Ta mieszanka pozbędzie się przykrego zapachu raz na zawsze. Spodziewaliście się tego?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kawa
fot. unsplash.com/???????? Janko Ferlič

Z tą wiedzą wykorzystasz wszystkie właściwości kawy – a ta nadaje się nie tylko do picia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
  2. Zakaz wychodzenia z domów w turystycznym kurorcie. Władze Hiszpanii podjęły decyzję
  3. Jedną z najpoważniejszych chorób można poznać po oczach. Pojawiają się charakterystyczne zmiany
  4. Ogromna radość w życiu Edyty Górniak. Fani gratulują, gwiazda pęka z dumy
  5. Zbliżamy się do niebezpiecznej daty. W jednym miesiącu najczęściej dochodzi do rozstań w związku
  6. Nowe ognisko koronawirusa na weselu w Wielkopolsce. Kilkudziesięciu gości zarażonych, wielu wciąż czeka na wyniki

Redaktorka w Lelum.pl, która uwielbia pisać, prawie tak samo jak dalekie podróże w nieznane i zaczynać dzień od treningu. Absolwentka kuluroznawstwa, zafascynowana kulturą hip-hopową, streetwearem, aktorstwem i social mediami. Zawsze ciekawa świata, zawsze w biegu.