Lelum.pl

fot. lelum.pl

Pamiętacie Marka ze „Złotopolskich”? Kazimierz Kaczor nie miał łatwego życia, groziło mu więzienie

10 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Wczoraj, 9 stycznia, swoje 80. urodziny obchodził Kazimierz Kaczor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych postaci wśród polskich aktorów. Na światło dzienne wyszły zaskakujące szczegóły z życia gwiazdy. Groziło mu więzienie!

Wczoraj, 9 stycznia, swoje 80. urodziny obchodził Kazimierz Kaczor, jeden z najbardziej rozpoznawalnych postaci wśród polskich aktorów. Na światło dzienne wyszły zaskakujące szczegóły z życia gwiazdy. Groziło mu więzienie!

9 lutego znakomity aktor, Kazimierz Kaczor obchodził swoje 80. urodziny. Znany z roli Mareczka w serialu Złotopolscy gwiazdor przeżył kilka lat temu bardzo nieprzyjemne zdarzenie, które zagroziło jego dalszej karierze.

Kazimierz Kaczor: życie zawodowe

Kazimierz Kaczor wybił się w serialu Polskie drogi. Produkcja przyniosła aktorowi niesamowitą popularność. Wirtualna Polska przytacza jeden z wywiadów, w którym aktor powiedział, że poczuł się królem życia.

Aktor zaczął imprezować. Spożywał alkohol i często bawił się w gronie przyjaciół do białego rana. WP zaznacza jednak, że zawsze pilnował, by nie przekroczyć granic dobrego smaku.

Co mieliśmy wtedy robić? Mało kto miał samochód czy telefon, wsiadaliśmy więc do autobusu i jechaliśmy, albo szliśmy bezpośrednio po spektaklu. W ten sposób byliśmy królami życia. Bezkarnie mogliśmy się troszkę napić, czasem trochę więcej niż troszkę, a potem wsiadaliśmy w taksówkę i do domu. Powiedzmy, że miewało się silne pociągi do picia. Zdawałem sobie jednak sprawę, że jeśli w pewnym momencie przekroczę pewną granicę, odetnie mnie to od zawodu – wspominał aktor.

Wsparciem dla aktora była ukochana. Kazimierz Kaczor nie chciał zawieść swojej żony. Ona z kolei dbała, by mężczyzna za bardzo nie obrósł w piórka. A o to było naprawdę trudno – aktor dostawał liczne propozycje współpracy.

Kaczor mógł przebierać w ofertach. Proponowano mu angaże w filmach i serialach, a nawet zaproponowano mu by poprowadził swój własny teleturniej – informuje WP. Aktor zagrał między innymi w Alternatywy 4, czy w Awanturze o Basię. Poprowadził również Va Banque.

Kazimierz Kaczor z zarzutami!

W ramach zasług na rzecz polskiego aktorstwa zaoferowano mu posadę prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Aktor nie mógł ukryć swojego szczęścia. Wydarzenie to jednak miało bardzo przykry finał. Konsekwencje przyjęcia posady położyły się cieniem i zagroziły jego dalszej karierze.

Kazimierz Kaczor został oskarżony o malwersacje finansowe w ZASP-ie. Starty związku oszacowano na 9,2 mln złotych. Aktor stanął przed sądem. Jemu oraz współpracownikom groziła kara 3 lat więzienia, jak podaje portal wp.pl. Sprawę ostatecznie umorzono, jednak Kaczor po dziś pamięta o zarzutach.

Od szkoły podstawowej byłem jak nie wójtem w klasie, to starostą na roku – mówił w Gali. – To była ważna, satysfakcjonująca część mojego życia. Powinienem mieć poczucie sukcesu z załatwienia wielu spraw niezwykle ważnych dla polskich aktorów, a odczuwam gorycz. Gdybym teraz mógł się cofnąć o te naście lat, kiedy po raz pierwszy zaproponowano mi kandydowanie do naczelnych władz ZASP-u, powiedziałbym: „Nie i jeszcze raz nie”. – wspomina aktor.

Zobacz zdjęcia:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez TVP Kultura (@tvp_kultura)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez TVP VOD (@tvp_vod)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  • Jak Tomasz Komenda poznał swoją narzeczoną? Historia może zaskoczyć
  • Grała oddziałową w „Na dobre i na złe”. Syn aktorki wyjawił, jak wyglądały jej ostatnie chwile
  • Zofia Marcinkowska i Zbigniew Wójcik. Historia związku polskich aktorów do dziś porusza

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Joanna Racewicz 20 lat temu wyglądała jak kompletnie inna osoba. Aż trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Allan wyniósł się na swoje, ma piękną dziewczynę. Co na to Edyta Górniak? "Jest go dla mnie coraz mniej"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dorota Chotecka w latach szkolnych wyglądała jak milion dolarów. Pokazała zdjęcie "Ale dżaga!"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie tylko Anna kibicowała na trybunach. Iwona Lewandowska pokazała klasę, wybrała zaskakujący dodatek
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Synek Barbary Kurdej-Szatan wyszedł od fryzjera, ludzi zatkało. "Oczywiście się spłakałam"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Roksana Węgiel powiedziała, czy zrobiłaby aborcję. Jej odpowiedź nie zostawia wątpliwości
Czytaj więcej >
Oktawian Góral

Humanista, który w dziennikarstwie stawia swoje pierwsze kroki. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]