Kinga Rusin nie wytrzymała. Dziennikarka za pośrednictwem Instagrama opublikowała emocjonalny wpis, w którym wypowiedziała się na temat aktualnie trwających w Warszawie strajków kobiet. PiS chce, żeby kobiety cierpiały i rodziły uszkodzone płody! – rozpoczęła. Dalej padały ostrzejsze słowa.

Kinga Rusin nie ukrywa się ze swoim światopoglądem. Dziennikarka otwarcie poparła strajki kobiet. 27 stycznia kobiety ponownie wyszły na ulice Warszawy po tym, jak na stronie internetowej Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku, który zapadł 22 października 2020 roku.

Kinga Rusin poparła strajki kobiet

Kinga Rusin jest aktywna w swoich mediach społecznościowych. Na bieżąco pokazuje wyrywki ze swojego prywatnego życia, ale nierzadko komentuje również sprawy polityczne i wydarzenia w kraju. Tak było i tym razem.

Kobiety nigdy się nie poddadzą! PiS chce, żeby kobiety cierpiały i rodziły uszkodzone płody! PiS rzuca wyzwanie ogromnej większości społeczeństwa, które, jak wynika z badań, zdecydowanie opowiada się przeciwko „wyrokowi” tzw. trybunału – rozpoczęła swój wpis.

Tym samym Kinga Rusin odniosła się do publikacji uzasadnienia wyroku TK, które dzisiaj pojawiło się na stronie internetowej tej instytucji. W mediach od razu zawrzało.

Przekazano również, że zapis o zakazie aborcji eugenicznych jeszcze dzisiaj znajdzie się w Dzienniku Ustaw. To wywołało ponowną lawinę strajków, protestujący wyszli na ulicę Warszawy i dotarli pod siedzibę PiS-u.

PiS idzie raz jeszcze na pełne zwarcie z suwerenem, i to po największych protestach ulicznych po 1989 roku, które zaczęły się w październiku – napisała dziennikarka we wpisie.

Kinga Rusin apeluje do władzy

Kinga Rusin wykorzystała również swoje zasięgi, aby zaapelować „do tych obecnie u władzy”. Prezenterka telewizyjna, konstruując swój wpis, z pewnością nie myślała o tzw. poprawności politycznej.

Do tych obecnie u władzy: Wiedzcie, że nie narzucicie nam swojej woli! W środku Europy, w XXI wieku nie zaakceptujemy drakońskiego, fundamentalistycznego prawa! Kobiety nigdy się nie poddadzą! Wierzę też, że lekarze, sędziowie, prokuratorzy nie będą respektowali tego „wyroku” wydanego przez nielegalny „trybunał” – podsumowała na sam koniec.

Już w październiku gwiazda pokazała swoje poparcie dla strajków. Na jej Instagramie pojawiło się wtedy selfie celebrytki z czerwoną błyskawicą na dłoni. Dodawała również fotografie, na których widać, że sama brała udział w ulicznych manifestacjach.

Zgadzacie się z jej opinią? W komentarzach pod wpisem na Instagramie zaroiło się od opinii internautów. Niektórzy wdali się w ożywione dyskusje na temat nie tylko strajków, lecz także innych decyzji rządu.

Zobacz zdjęcia:

kinga Rusin
fot. instagram.com/kingarusin

Kinga Rusin wypowiedziała się na temat trwających właśnie protestów i publikacji uzasadnienia wyroku TK.

kinga Rusin
fot. instagram.com/kingarusin

Już wcześniej gwiazda poparła publicznie protesty Strajku Kobiet.

Kinga Rusin
fot. TRICOLORS/East News

Zgadzacie się z jej opinią?

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułNajpiękniejszy dzień w życiu zamienił się w horror. Wielka tragedia na weselu
Następny artykułNieoficjalnie: Rząd podjął decyzję w sprawie przedłużenia obostrzeń
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl