Kobieta, która zmarła, była wielką ikoną, wszyscy ją podziwiali. Niestety, stało się najgorsze. Świat właśnie obiegła tragiczna informacja o śmierci wybitnej postaci. Na swoim koncie miała wiele sukcesów, a jej odejście może odmienić losy jednego z większych i ważniejszych państw na świecie. Od lat zmagała się z poważną chorobą, miała 87 lat. 

Zmarła wspaniała i wybitna kobieta. Od lat pełniła ważną funkcję, a w pięknych słowach żegnają ją Bill Clinton oraz Donald Trump.  Miała 87 lat. Jej odejście, to ogromna strata dla całego świata. Ludzie na zawsze zapamiętają jej dokonania. Niestety, stało się najgorsze.

Zmarła wybitna kobieta

Dziś podano tragiczną informację. Wczoraj, w piątek wieczorem 18 września zmarła Ruth Bader Ginsburg, najstarsza liberalna sędzia Sądu Najwyższego USA, prawdziwa ikona sądownictwa i feminizmu oraz walki o prawa dla mniejszości. Jak podaje portal wiadomosci.gazeta.pl była drugą kobietą, która została sędzią amerykańskiego Sądu Najwyższego. Swoją funkcję pełniła przez 27 lat, aż do samej śmierci.

— Straciliśmy jednego z najbardziej niezwykłych sędziów, którzy kiedykolwiek zasiadali w Sądzie Najwyższym. Życie i przełomowe opinie Ruth Bader Ginsburg zbliżyły nas do doskonalszego ustroju. Jej dobitny bunt zaś przypominał nam, że odchodzimy od konstytucji na własne ryzyko — napisał na Twitterze Bill Clinton, który mianował ją na to stanowisko. Jego słowa przetłumaczył portal wiadomosci.gazeta.pl.

  1. TVP przekazało zatrważającą wiadomość. Nic nie dało się zrobić, nie spodziewali się śmierci
  2. Klienci 10 banków w Polsce bez dostępu do pieniędzy. Złe wieści dla klientów PKO BP, mBank, Alior Banku, Pekao, ING
  3. Ministerstwo zdrowia właśnie podało najgorszą możliwą wiadomość. Polacy zamarli

Nie żyje ikona feminizmu

Była niesamowitą kobietą, która wiodła niesamowite życie – cytuje słowa Donalda Trumpa, który dowiedział się o śmierci sędzi podczas telekonferencji, gazeta.pl.

Jak wskazuje dalej portal, jej śmierć może w znaczącym stopniu przyczynić się do zmiany układu sił w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych. Ruth Bader Ginsburg była jednym z liberalnych filarów władzy, sprzeciwiała się m.in. ograniczaniu prawa do aborcji. Teraz rozpocznie się prawdziwa walka o jej następcę lub następczynię.

Niestety to niejedyna tragiczna wiadomość, o której dzisiaj informowaliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Ruth Bader Ginsburg.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na miejscu mnóstwo karetek, policja i śmigłowiec ratunkowy. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości
  2. Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media
  3. Do sieci trafiło niesamowite zdjęcie ślubne sprzed 50 lat. Wszyscy Polacy znają osoby z fotografii, poznajecie ich?
  4. Edytę Górniak zaliczyła spektakularną wpadkę w TVP. Poniosło ją do granic możliwości, natychmiast zaczęła się tłumaczyć
  5. Lew i dziecko występowali w programie na żywo. Wystarczyłyby sekundy, by doszło do tragedii
  6. Kotlety schabowe według przepisu Ani Starmach wprost z MasterChefa, niebo na talerzu i dodatki, które pokochasz

Źródła: twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl

 

Poprzedni artykułWielkie gratulacje, Janusz Chabior znowu zostanie tatą. 57-letni aktor niedawno wziął ślub
Następny artykułMąż Haliny Mlynkovej nagle zabrał głos. Nikt się nie spodziewał, padły gorzkie słowa: „Byłaś gwiazdą, po prostu, nie żoną”
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl