Kobieta zmarła wskutek tragicznego wypadku z udziałem metalowej słomki. Jak to tego doszło? Nikt nie mógł tego przewidzieć. Zostały przedstawione wyniki oficjalnego śledztwa. Przy okazji wróciła debata o zakazie używania plastikowych słomek.

Kobieta w Anglii zmarła, padając ofiarą nieszczęśliwego wypadku, którego nikt nie mógł przewidzieć. Upadek na metalową słomkę spowodował liczne obrażenia i śmierć. Sprawa wywołała debatę na temat ekologii. Metalowe słomki nie powinny zastępować plastikowych?

Kobieta zmarła w wypadku z metalową słomką

60. letnia Brytyjka, Elena Struthers-Gardner zmarła w listopadzie ulegając tragicznemu wypadkowi. Biegli dopiero teraz przedstawili swoją opinię. Podczas trwania śledztwa wiele osób podkreślono potencjalne zagrożenia związane z metalowymi słomkami, a cała sprawa na nowo wywołała debatę na temat wycofania plastikowych słomek. 

-W wyniku upadku słomka ze stali nierdzewnej, znajdująca się w szklanym kubku w stylu Kilnera, który niosła pani Struthers-Gardner, przebiła jej lewe oko — napisano w raporcie.

Elena Struthers-Gardner zmarła następnego dnia po tragicznym wypadku. Słomka wbiła się w jej oko na tyle głęboko, że uszkodziła mózg.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Metalowe słomki są niebezpieczne?

Według raportu zmarła kobieta cierpiała na problemy związane z kręgosłupem, przez co miała trudności z chodzeniem i to mogło być przyczyną samego upadku. Tragedia na nowo wywołała debatę na temat konieczności wycofywania słomek wykonanych z plastiku.

Przypominamy, że Parlament Europejski zatwierdził wprowadzenie zakazu sprzedaży niektórych produktów wykonanych z plastiku do 2021 roku. Chodzi nie tylko o słomki, ale też patyczki higieniczne, sztućce, talerze, słomki, mieszadła i kubki do napojów oraz pojemniki na żywność wykonane ze spienionego polistyrenu czy z tak zwanego utleniającego się plastiku. Pozostałości tego typu produktów znajdowane są w organizmach morskich oraz u ptaków. Według Komisji Europejskiej 80% odpadów w morzach stanowią tworzywa sztuczne. Produkty objęte zakazem stanowią 70% wszystkich odpadów morskich.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kobieta
unsplash.com

Kobieta zginęła wskutek tragicznego wypadku z udziałem metalowej słomki.

kobieta
unsplash.com

Ogromne nieszczęście wywołało debatę na temat unijnego zakazu używania plastikowych słomek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mikołaj Roznerski i Piotr Stramowski skrzyżowali pięści na planie filmu. Walka była prawdziwa
  2. Łukasz Zagrobelny zmagał się z depresją. „Nie wychodziłem z domu. To był dla mnie ciężki czas”
  3. Artur Żmijewski podjął ważną decyzję. Fani „Ojca Mateusza” będą w siódmym niebie
  4. Skąd pochodzi Majka Jeżowska? Wychowała się w „polskim zagłębiu milionerów”
  5. Justyna Steczkowska ma liczne rodzeństwo. Czym zajmują się jej piękne siostry?

Źródło: nytimes.com

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.