Kot zobaczył zdjęcie właściciela, który od wielu lat nie żyje. To wideo to mocny argument w dyskusji o zdolności kotów do uczuć wyższych. Reakcja tego kota chwyta za serce!

Każdy właściciel kota wie, jak cudowne są to stworzenia. Ten kot to świetny przykład prawdziwej miłości do właściciela. Nic dziwnego, że tęskniący za zmarłym właścicielem mruczek poruszył cały świat.

Czy koty mają uczucia wyższe?

Wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że kot nie jest zdolny do uczuć wyższych. Szczególnie do miłości. Wynika to jednak raczej z cwaniactwa i egocentryzmu tych zwierząt. Podobnie jak w świecie ludzi, w świecie kotów bycie samolubem i narcyzem nie oznacza niezdolności do miłości.

Jeden z użytkowników portalu Facebook postanowił zrobić mały eksperyment. Położył przed kotem telefon, na którym wyświetlone było zdjęcie zmarłego przed laty byłego właściciela mruczka i nagrał reakcję zwierzęcia. Efekt jest wzruszający.

Ponad czterdzieści milionów wyświetleń musi o czymś świadczyć. Sytuacja, którą nagrał Engin Yilmaz, podbiła serca użytkowników z całego świata. 

Kiedy kot zobaczył swojego poprzedniego właściciela na ekranie telefonu komórkowego, przez chwilę wpatrywał się z niedowierzaniem. Nie trzeba było jednak długo czekać, by emocje wzięły górę. Zwierzak zrozumiał, kto jest na zdjęciu i zaczął się łasić do ekranu. Pocierał telefon głową, chcąc jakby wtulić się jeszcze raz w ramiona zmarłego przyjaciela. Niestety, dłoń, która dawniej tak chętnie głaskała tego mruczka, nie mogła tego zrobić tym razem.

Czy kot kocha?

Wideo zamieszczone przez Engina Yilmaza jest doskonałym dowodem na to, że kot potrafi kochać. Ponadto, zwierzę to jest w stanie zapamiętać osobę i trzymać jej obraz w pamięci przez lata. Świadczy to więc o tym, że mimo swojego delikatnego samolubstwa, koty przywiązują się jednak do swoich właścicieli w bardzo szczególny sposób. 

Koniecznie zobaczcie wideo, które wytrąca z rąk wszystkie argumenty tym, którzy uważają, że koty nie są zdolne do miłości. Jeśli i wy należeliście wcześniej do tej grupy, dajemy słowo, że ten filmik zmieni wasze podejście o 180 stopni.

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM:

kot
Fot. screen facebook

Zwierzak zobaczył swojego zmarłego właściciela.

kot
Fot. screen facebook

Koty są zdolne do prawdziwej miłości. 

 

Wideo porusza do łez.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Szczeniak uciekł właścicielom z domu. Jak każde dziecko, szybko pożałował
  3. Suczka miała urodzić 6 młodych. Podczas porodu wszystkim opadły szczęki, prawie pobiła rekord
  4. Dwóch nastolatków wjechało w płonący busz, żeby ratować koale. Okrzyknięto ich bohaterami
  5. Podczas porodu rottweilera wszyscy przecierali oczy. Nie spodziewali się, że nowo narodzone szczeniaki przyjdą na świat w takiej liczbie
Poprzedni artykułVioletta Villas w młodości zachwycała urodą od Polski po USA. Miała szansę na międzynarodową karierę
Następny artykułSkatował żonę, kobieta miesiącami dochodziła do siebie. Przez wyrok sądu znowu poczuła się upokorzona
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.