Kot i pies to śmiertelni wrogowie? Niekoniecznie, a ta historia udowadnia, jak różne mogą być relacje między tymi gatunkami. Kiedy rozgorzała głośna i przerażająca burza, 7-letni dorosły pies schował się ze strachu do wanny. Jego mniejszy towarzysz szybko poczłapał za nim i zrobił coś nie do pomyślenia. Dobrze, że właścicielka uchwyciła to na telefonie.

Pies i kot to z reguły wrogowie, ale bywa i tak, że zostają najlepszymi przyjaciółmi, partnerami w zbrodni i towarzyszami legowiska. Wszystko zależy od charakteru i wieku konkretnych zwierzaków. Wiadomo, że im młodsze, tym lepiej, ponieważ są razem wychowywane. To jednak żadna zasada. Sytuacje bywają różne – tak, jak ta.

Kot pomógł psu

Suczka Moose miała już 7 lat, kiedy właścicielka, Mary Barnes, przyniosła do domu odratowanego kota imieniem Marvin. Moose do tej pory nie miała styczności z kotami, więc zachowywała dystans, ale wkrótce zwierzęta nabrały do siebie zaufania.

Po przeprowadzce do nowego mieszkania Moose nie mogła przywyknąć do hałasu i burz. Przerażona wciąż uciekała do łazienki, chowając się w wannie. Pewnej nocy burza była wyjątkowo rozhukana. Wystraszony pies siedział bezradnie w swojej kryjówce, wyczekując końca tej katorgi. Nagle do łazienki wszedł kot.

  1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
  2. Cios poniżej pasa. Krystyna Pawłowicz okrutnie zakpiła z urody swojej politycznej przeciwniczki, przypominamy
  3. Wyszła z yorkiem na spacer, stała się tragedia. Kobieta boi się o dzieci

Co zrobił kot?

Kot wszedł do łazienki i usiadł naprzeciwko suczki, sprawdzając, czy u jego przyjaciółki wszystko w porządku. Postanowił dotrzymać jej towarzystwa i odwrócić uwagę od hałasów na zewnątrz. Wdzięczna Moose nawet dała mu skromnego buziaka!

Kiedy burza ustała, zwierzaki wróciły do wspólnego obijania się. To fantastyczne, że ta dwójka tak świetnie się dogaduje. Jak widzimy, zwierzęta potrafią być dla siebie ogromnym wsparciem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
fot. instagram.com/motorcitymoose

Moose podziękowała Marvinowi słodkim buziakiem.

kot
fot. instagram.com/motorcitymoose

Zwierzęta spędzają ze sobą mnóstwo czasu.

kot
fot. instagram.com/motorcitymoose

Ta dwójka to zdecydowanie najlepsi przyjaciele.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Detronizują kiszone, są w formie sałatki w słoiku. Chrupiące ogórki z rewolucyjnego przepisu
  2. Zagubiona suczka Cleo pokonała blisko 100 km by wrócić do domu. Na miejscu jednak spotkało ją ogromne nieszczęście
  3. Rybnik. Nieznany sprawca otruł kocięta, wstrząsająca historia tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  4. Kobieta spojrzała na test ciążowy i była pewna. Winny jest jej kot
  5. Szczeniaki gonią małego chłopca. Nagle dziecko się potyka, wszystko się nagrało
  6. Widzieli wiele, ale nigdy psa w tak złym stanie. Porzucony na stacji kolejowej czworonóg prosi o wsparcieźródło: pawmygosh.co

Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.