Kot miał dość zabawy, wymyślonej przez dziecko. Chciał dać mu do zrozumienia, że należy przestać. Uderzył dziecko łapką. Natychmiastowa reakcja malucha była bezcenna.

Małe dzieci często nie potrafią obchodzić się ze zwierzakami. Nie wiedzą, że koty to nie pluszowe maskotki, którymi mogą się pobawić. Tak też było w tym przypadku: kot nie wytrzymał.

Czy koty są bezpieczne dla dzieci?

Koty nie zawsze są bezpieczne dla dzieci. Odpowiednie ułożenie tego zwierzęcia to nie lada wyzwanie. Kot jest bardzo niezależny i zawsze ma swój własny, indywidualny charakter. Niektóre pozwalają się brać na ręce i głaskać, inne dosłownie rozlewają się na podłodze, byle tylko ich nie dotknąć. Każde zwierzę może się okazać niebezpieczne dla dziecka. Zanim pozwolimy maluchowi bawić się ze zwierzakiem, powinniśmy najpierw sprawdzić, jak oboje na siebie reagują.

Ten kot jednak wykazał się ogromnymi pokładami cierpliwości, pozwalając bawiącemu się z nim dziecku ciągnąć się za ogon. Z czasem zaczął mieć dość.

Kot uderzył dziecko łapką, reakcja malucha była bezcenna

Kiedy maluch zaczął wyraźnie drażnić leżącego spokojnie kota, zaczepiając go i ciągnąc za ogon, ten nie wytrzymał. Poderwał się i kilkukrotnie uderzył dziecko łapką w głowę. Nie chciał jednak zrobić maluchowi krzywdy, a jedynie dać mu do zrozumienia, że ta zabawa zupełnie nie przypadła mu do gustu. Kot pacnął dziecko łapką ze schowanymi pazurami, co na pewno bardziej skonsternowało i zasmuciło maluszka, niż zabolało. Reakcja dziecka była do przewidzenia: maluch od razu się rozpłakał, chowając twarzyczkę. Widok był rozczulający. Dorośli, siedzący wokół dziecka nie na pewno nie pozwoliliby kotu, aby zrobił mu krzywdę. Dzięki temu doświadczeniu maluch nauczył się, że zwierzątka nie są zabawkami, a jeżeli coś im się nie spodoba, mogą zareagować.

Ten maluch zrozumiał, że futrzak też może się zdenerwować i zareagować na zaczepki, w taki sposób, w jaki potrafi. Nie chciał mu zrobić krzywdy, ale na pewno dał pewną nauczkę. Sądzicie, że ten kot postąpił właściwie?

kot
fot. youtube.com, J Hull

Kotek nie wytrzymał i uderzył dziecko łapką.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sprzedawanie używanych ubrań. Oryginalny pomysł H&M na zysk
  2. Żyli razem 69 lat, zmarli w odstępstwie kilku minut. Gdy dzieci zobaczyły ich po raz ostatni, zaczęły płakać
  3. Dziennikarka zaliczyła przezabawną wpadkę na wizji. Jej syn wkradł się na plan programu
  4. Pająk wielkości psa. Ptasznik goliat jest wyjątkowo agresywny
  5. Bezdomny pies wyciągnął ze śmietnika ciało noworodka. Ale takiego finału nie mógł przewidzieć nikt
  6. Pod śmietnikiem stała miska przykryta drewnianą płytą. Kiedy ją odsłonili, ich oczom ukazał się przerażający widok

Źródło: youtube.com

Redaktorka działu lifestyle na Lelum.pl, a prywatnie matka dwóch kotów. Pisanie od najmłodszych lat było jej pasją, którą nadal starać się rozwijać w miarę możliwości. Uwielbia też gotować, eksperymentując z przepisami. Fanka powieści fantasy i spokojnych jesiennych wieczorów przy kubku herbaty.