Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Krystyna Loska w młodości przerwała studia aktorskie. Powód z pewnością was zaskoczy
Robert Głowacki
Robert Głowacki 28.07.2019 15:28

Krystyna Loska w młodości przerwała studia aktorskie. Powód z pewnością was zaskoczy

krystyna loska
facebook.com/TVAntenaPL

Krystyna Loska w młodości przerwała studia aktorskie. Legendarna prezenterka TVP po latach zdecydowała się na wspólny wywiad ze swoją córką: Grażyną Torbicką, w którym opowiedziała o swoich początkach w telewizji, a także studiach, które musiała przerwać z pewnego ważnego powodu.

Grażyna Torbicka jest jedną z najbardziej popularnych prezenterek w Polsce, jednak nie każdy wie, że telewizyjny talent odziedziczyła po mamie, która jest legendą TVP! Krystyna Loska w młodości była jedną z pierwszych gwiazd telewizyjnych w Polsce. Po latach zdecydowała się na wspólny wywiad z córką.

Krystyna Loska w młodości

Krystyna Loska w młodości nie wiązała swojej przyszłości z dziennikarstwem, a z aktorstwem. Studiowała przez dwa lata na wydziale aktorskim szkoły teatralnej w Krakowie, jednak musiała przerwać studia. Dlaczego zdecydowała się na przerwę? Okazuje się, że powodem była ciąża, co więcej przez pierwsze lata życia swojej córki również zrezygnowała z kariery.

Byłam z Grażynką przez pierwsze cztery lata, bo uważam, że nikt nie zastąpi dziecku mamy. Przerwałam z tego powodu na jakiś czas studia aktorskie w Szkole Teatralnej w Krakowie. Warto było. A tak w ogóle to nie oczekiwałam od życia zbyt wiele. Brałam i biorę je takim, jakie jest, niczego nie żałuję, cieszę się z tego, co mam – wyznała w rozmowie ze Zwierciadłem.

Początki Krystyny Loski w telewizji

Krystynie Losce udało się skończyć studia aktorskie, zdając egzaminy eksternistyczne, jednak jej kariera potoczyła się w kompletnie innym kierunku. Na początku lat 60. prowadziła audycję w katowickim radiu i to właśnie tam ją zauważono i zaproponowano pracę telewizji. I tak w 1962 roku zaczęła pracę w TVP Katowice, aby po 10 latach przenieść się do stolicy, gdzie dostała angaż w głównej antenie. Krystyna Loska w młodości była najpopularniejszą polską spikerką, zapowiadała programy, prowadziła wywiady, a także zajmowała się konferansjerką.

Mimo że z telewizji odeszła już kilkanaście lat temu, wciąż jest pamiętana przez rzeszę telewidzów. Po odejściu z telewizji w 1995 roku nie usunęła się w cień, a jeszcze przez kilka lat pracowała na estradzie. Całkowicie zrezygnowała z pracy w mediach dopiero kilka lat temu. W mediach głośno jest za sprawą jej stanu zdrowia, które niestety ostatnimi czasy nie sprzyjało prezenterce. Dwa lata temu Krystyna Loska przeszła zawał, jednak teraz na szczęście czuje się dobrze i jest pod świetną opieką lekarzy oraz bliskich! Krystyna Loska obecnie wciąż tryska energią i świetnie wygląda. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Krystyna Loska w młodości

Krystyna Loska w młodości.

Krystyna Loska w młodości

Krystyna Loska z córką.

Krystyna Loska w młodości

Krystyna Loska obecnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Romuald Lipko dzielnie walczy z chorobą. „Wielu ludzi dało sobie z tym radę, bardzo możliwe, że dam sobie radę i ja”
  2. Agnieszka Kaczorowska urodziła! Gwiazda pokazała zdjęcia maleństwa
  3. Danuta Lato była gwiazdą lat 70. Jej wymiary 110-58-84 do dziś wzbudzają zachwyt
  4. Filmy z Sandrą Bullock. 10 najlepszych propozycji z hollywoodzką pięknością
  5. Gwiazda TVP wzięła ślub! Aktorka postawiła na zmysłowe koronki, przystojny mąż również zaszalał ze strojem

źródło: zwierciadło.pl