Makijaż dla szatynki to jednej z najłatwiejszych do opanowania makijaży! Łatwo się jednak zgubić w natłoku trendów. Szatynki oraz brunetki uważane są przez wielu za najpiękniejsze i najbardziej zmysłowe kobiety na świecie! Dobrze dobrany makijaż dla szatynki podkreśli atuty jej urody.

Jeśli macie to szczęście być szatynką, nasze wskazówki i porady na pewno pomogą wam w podkreśleniu waszego naturalnego piękna, a makijaż odpowiednio dobrany do koloru włosów nie będzie miał przed wami żadnych sekretów.

Makijaż dla szatynki. Jaki jest najlepszy makijaż dla szatynek?

Szatynek o jasnej karnacji i niebieskich lub zielonych oczach jest najwięcej w naszym kraju. Jak odpowiednio się umalować będąc szatynką? Odpowiedź znajdziecie poniżej. Dla ułatwienia podzieliliśmy makijaż na kilka najważniejszych części.

Podkład

Zimny kolor włosów najczęściej u szatynki skontrastowany jest z jasną, porcelanową cerą. Jeśli jesteś właścicielką chłodnej, jasnej cery wybierz podkłady w kolorze kości słoniowej — zawsze wybieraj odcienie takie, które najbardziej zbliżone są do koloru twojej skóry. Unikaj beżowych i pomarańczowo-żółtych podkładów oraz kosmetyków brązujących.

Szatynki mają z reguły bardzo stonowaną urodę, dlatego tak ważne jest, by ujednolicić cerę podkładem i pudrem. Uważajmy natomiast, by nie przesadzić z pudrem i nie wybrać zbyt ciemnego odcienia. Puder brązujący skutecznie odbierze cerze szatynki świeżość i lekkość.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Policzki

Makijaż dla szatynki nie może obejść się bez użycia różu. Ponieważ najczęściej szatynki są dość blade (a przynajmniej Polki najczęściej takie są), nałożenie różu sprawi, że cera nabierze koloru i atrakcyjności. Szatynki powinny wybrać chłodny odcień różu. Na policzki róż nakładamy od miejsca, w którym policzki unoszą się i przeciągamy pędzlem aż do uszu. Wybierając róż warto spróbować odcieni łososiowych, jasnych pastelowych róży o cieplejszym wykończeniu.

Jaki makijaż najbardziej pasuje do szatynki?

Brwi

Podstawowy błąd, jaki popełniają szatynki to podkreślanie brwi nieodpowiednim kolorem. Używanie czarnej kredki na brwi sprawia, że twarz szatynki wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości i na bardziej zmęczoną. Szatynki najkorzystniej wyglądają w brązowych brwiach, dlatego zaleca się im aplikowanie kredek o właśnie takich odcieniach.

Oczy

Makijaż dla szatynki to również dobrze podkreślone oczy. Wśród Polek dominują oczy niebieskie lub zielone, dlatego odpowiednie cienie powinny dobrze współgrać z tymi kolorami. Szatynki najkorzystniej będą wyglądać w brązach, szarościach i grafitach. Jeśli chcesz dodać sobie trochę koloru, wybierz cienie o kolorze chłodnej zieleni, różu i fioletu. Jeśli szatynka ma bardzo jasną karnację, najlepiej z jej cerą komponować się będą cienie w jasnych brązach domieszką różu lub brzoskwini. Nadadzą one twarzy świeżego i promiennego wyglądu.

Najważniejsze jest, by dobrać cień do koloru naszych oczu. Jeśli nasze oczy są ciemne, możemy podkreślić je fioletowym, niebieskim lub ciemnym zielonym kolorem. Oczy niebieskie najkorzystniej wyglądają w delikatnych różach i beżach. Oczy zielone najlepiej wyglądają w cieniach złotych i miedzianych. Szatynki o jasnej, chłodnej karnacji powinny unikać żółtych i pomarańczowych cieni do powiek.

Wybór odpowiedniej kredki do oczu jest równie ważny co wybór dobrego kolorystycznie cienia do powiek. Szatynki mogą swobodnie używać kredki czarnej (w przeciwieństwie do blondynek i kobiet o rudych włosach, które powinny postawić na kredki o barwach brązowych).

W jakim makijażu szatynki wyglądają najlepiej?

Usta

Makijaż dla szatynki nie może być zbyt ciemny — jeśli chodzi o usta, nie mogą one konkurować z policzkami, dlatego pamiętajmy, że usta zawsze powinny być stonowane i delikatne. Idealnie sprawdzą się błyszczyki lub szminki w delikatnych kolorach. Szatynki mają tę przewagę, że naturalny makijaż wygląda na nich najkorzystniej, dlatego, jeśli chcą, mogą pozostać przy swoim kolorze ust i wybrać szminki w kolorach takich jak chłodne czerwienie, wiśniowe tinty, karminy, odcienie łososiowe czy zgaszone fuksje.

Dzienny makijaż dla szatynki, jak widzimy powinien być dość delikatny. Jeśli chodzi o wieczorowy makijaż, szatynki świetnie będą wyglądać w efektownych smokey eyes. Wybierając taki makijaż unikaj głębokiej czerni — będzie zbytnio kontrastować z delikatnym odcieniem twojej cery. Pamiętaj o zasadzie dobrego makijażu — jeśli mocno podkreślasz oczy, zrezygnuj z mocnej szminki, wybierz wtedy delikatne odcienie różu. I na odwrót — jeśli rezygnujesz z intensywnie podkreślonych oczu, możesz sobie pozwolić na szminkę w kolorze czerwonym lub głęboko różowym.

Jakie są sławne szatynki?

Jakie są sławne szatynki? Jedną z najsławniejszych szatynek, która zawsze ma nienagannie zrobiony makijaż jest aktorka Keira Knightley. Angielka znana z takich hitów jak Piraci z Karaibów czy Pokuta lubi podkreślać oczy. Makijaż dla szatynki w jej wykonaniu jest wręcz wzorowy – Knightley najczęściej najmocniej podkreśla swoje brązowe oczy — do tego używa eyelinera oraz grafitowych cieni do powiek. Aktorka dla odmiany lubi nosić bardzo naturalny makijaż, który idealnie podkreśla wszystkie atuty jej urody.

Inną sławną szatynką, tym razem o alabastrowej cerze i niebieskich oczach jest Liv Tyler. Córka frontmana zespołu Aerosmith znana jest ze swojej pięknej, mlecznobiałej skóry. Tyler doskonale zna zasady dobrego makijażu, dlatego, kiedy mocno podkreśla oczy, rezygnuje z krwisto-czerwonych ust. Aktorka wygląda nieziemsko w czerwonych ustach!

Emma Watson jest szatynką, która zawsze wygląda stylowo i modnie. Aktorka nie lubi mocnego makijażu i używa go tylko, kiedy bierze udział w premierach i przyjęciach. Na co dzień dobiera swój makijaż ostrożnie i z wyczuciem. Watson doskonale wie jak bawić się modą i makijażem, by wyglądać elegancko i kobieco.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

makijaż dla szatynki
instagram.com/antoniiogarza/

Makijaż dla szatynki wcale nie musi być mocny. Ładnie wyglądają mocno podkreślone rzęsy.

makijaż dla szatynki
instagram.com/ortalelimeleh1/

Czerwone usta zawsze będą strzałem w dziesiątkę!

makijaż dla szatynki
instagram.com/alexachung/

Szatynki mają bardzo wyrazistą urodę – nie potrzebują silnego makijażu.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Makijaż dla brunetki krok po kroku. Jak wyglądać zjawiskowo?
  2. Makijaż dla małych oczu. Poznaj siłę makijażu
  3. Makijaż dla rudych. Jak osiągnąć perfekcyjny look?

 

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.