Małgorzata Kożuchowska zdecydowała się na bardzo osobiste wyznanie. Aktorka w swoim felietonie dla magazynu Forbes przyznała, że od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą Hashimoto – Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem – napisała artystka. Zdradziła także, jak zmieniło się jej życie po narodzinach syna Jasia w 2014 roku.

Z tego artykułu dowiesz się

  • Jak przejawiała się choroba u Małgorzaty Korzuchowskiej
  • W jaki sposób choroba wpłynęła na macierzyństwo Małgorzaty Korzuchowskiej
  • Czym jest choroba Hashimoto

Małgorzata Kożuchowska przyznała, że choroba bardzo ciężko wpłynęła na jej codzienność. Przed rozpoczęciem leczenia bardzo utrudniała funkcjonowanie aktorce. Przez długi czas artystka nie ujawniała swojej choroby, jednak uznała, że nadszedł na to odpowiedni moment.

Małgorzata Kożuchowska cierpi na chorobę Hashimoto

W magazynie Forbes pojawił się felieton, którego autorką jest Małgorzata Kożuchowska. Niezwykle popularna aktorka postanowiła podzielić się z ludźmi swoją historią, w której przyznała, że cierpi na przewlekłą chorobą Hashimoto.

Od lat zmagam się z chorobą Hashimoto, biorę leki, muszę bardzo uważać na to, co jem. Przed diagnozą byłam wiecznie osłabiona, przemęczona i przeziębiona. Odporność zerowa – czytamy w felietonie Małgorzaty Kożuchowskiej.

Po czasie jednak aktorka postanowiła nieco wziąć się za siebie, i jak przyznaje przyniosło to odpowiednie i oczekiwane efekty.

Wzięłam się za siebie i jest ogromna poprawa. Zrobiłam to dla siebie i dla dziecka, wcześniej wciąż brakowało czasu… Było warto – czuję się o niebo lepiej! – twierdzi aktorka.

Opowiedziała także, jak czuła się w momencie, gdy choroba dawała się we znaki najmocniej.

Byłam wyczerpana, napuchnięta, czułam, że we wszystkim wyglądam słabo. Ostatnią rzeczą, na jaką miałam ochotę, to pokazywać się tak światu – opowiada gwiazda.

Czym jest choroba Hashimoto?

Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, która powoduje przewlekłe zapalenie tarczycy i zaburzenia w wydzielaniu hormonów przez ten narząd. Inaczej jest to przewlekły stan zapalny tarczycy, który powoduje stopniowe zniszczenie tego gruczołu.

W felietonie Małgorzata Kożuchowska zdradziła m.in. jak wyglądało jej życie od momentu narodzin jej syna Jana Franciszka w 2014 roku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Była zima, jeździłam z Jasiem na plan. Mieliśmy pokoik na piętrze, w którym był z nianią, a ja grałam na dole i biegałam na wezwanie karmić go średnio co trzy godziny. Potem wracaliśmy do domu – napisała aktorka.

Nie było łatwo, jednak gwiazda dała sobie radę.

Wytrzymałam tak osiem miesięcy i byłam z siebie bardzo dumna, bo wymagało to ode mnie ogromnej samodyscypliny i cierpliwości – wspomina Małgorzata Kożuchowska.

Aktorka rzadko chwali się zdjęciami syna w mediach społecznościowych, jednak niejednokrotnie decydowała się na takie posunięcia, co spotykało się z bardzo pozytywnym odbiorem przez jej fanów.

Mężem Małgorzaty jest dziennikarz Bartłomiej Wróblewski, o którym mówi, że jest bardzo cierpliwy i wytrzymały. Bez wątpienia jest dumny ze swojej żony, że udało jej się przetrzymać tak ciężki okres w życiu.

Zobacz zdjęcia:

małgorzata kożuchowska
fot. instagram.com/malgorzatakozuchowska

Małgorzata Kożuchowska przyznała, że cierpi na chorobę Hashimoto.

Małgorzata Kożuchowska
fot. instagram.com/malgorzatakozuchowska_

Choroba sprawiła aktorce wiele problemów, jednak z czasem wszystko doszło do normy. Małgorzata postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i stawić czoła chorobie. Dzisiaj czuje się zdecydowanie lepiej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie mieści się w głowie, co Jakimowicz wyprawiał na antenie

Źródło: hellozdrowie.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl