Małgorzata Snopkiewicz zagrała rolę w jednym z najpopularniejszych filmów Jana Batorego. Główna rola w filmie zapewniła jej popularność i rozpoznawalność w całej Polsce. Jednak ten występ przed kamerą okazał się jedynym, jaki odegrała w polskiej kinematografii. Co stało się z odtwórczynią filmowej Ewy?

Małgorzata Snopkiewicz zapisała się w pamięci Polaków jako Ewa z Con amore. Film był odpowiedzią na amerykański melodramat Love Story. Jednak po osiągnięciu popularności i uznania wielu krytyków o aktorce przestało być głośno. Nigdy już nie zagrała w żadnej filmowej produkcji. Dlaczego?

Małgorzata Snopkiewicz – co się z nią stało?

Film Con amore zebrał wiele pochlebnych recenzji. Został doceniony za reżyserię, a także za zdjęcia, które nadały mu wyjątkowy klimat. W filmie rola Małgorzaty wymagała jednak dubbingu. Głosu Ewie użyczyła Jadwiga Jankowska-Cieślak. Cztery lata po premierze, mama Małgorzaty, Halina Snopkiewicz w wieku 46 lat zmarła na zawał. Jej córka, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim nigdy więcej nie pojawiła się przed kamerą. W rozmowie z czasopismem Dobry Tydzień zapytana o to, dlaczego tak się stało, odpowiedziała:

– Dom, dzieci – to najkrótsza odpowiedź.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kobieta jednak związała się w pewien sposób z branżą kinematograficzną. Jej mężem jest Maciej Bugajak, operator, absolwent PWSFiT w Łodzi. Razem przez lata prowadzili firmę zajmującą się produkcją filmów i programów telewizyjnych.

  1. Latami bezskutecznie starała się o dziecko. Zdecydowała się na adopcję, chwilę później otrzymała wiadomość, która zwaliła ją z nóg
  2. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie
  3. Anna Mucha na początku kariery. Mamy zdjęcia sprzed 30 lat, podobna?

Con amore – wielki sukces Jana Batorego

Film Con amore z 1976 roku był wyjątkowo udaną produkcją. Wśród aktorów odgrywających główne role znaleźli się Mirosław Konarowski, Wojciech Wysocki i stawiająca wówczas swoje pierwsze kroki w filmie Joanna Szczepkowska. Odtwórczyni Ewy była jedyną amatorką, mimo to poradziła sobie naprawdę dobrze.

Historia miłości, która została pokazana w filmie, została doceniona przez krytyków i publikę. Film opowiadał o dwojgu pianistach. Oboje mieli wziąć udział w konkursie chopinowskim. Opowieść dotyczyła poświęcenia konkursu przez Andrzeja (w tej roli Mirosław Konarowski) dla dziewczyny swojego przyjaciela, która chorowała na raka mózgu, czyli Ewy, w którą wcieliła się Snopkiewicz. Produkcja jest jedną z najbardziej znanych z lat 70.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

małgorzata snopkiewicz
fot. kadr z filmu Con amore (1976)

Scenariusz do filmu napisała Krystyna Berwińska. 

małgorzata snopkiewicz
fot. kadr z filmu Con amore (1976)

Film spotkał się z wielkim uznaniem. Historia wyjątkowej miłości wzrusza do dziś.

małgorzata snopkiewicz
fot. kadr z filmu Con amore (1976)

Aktorka-amatorka jest córką słynnej pisarki Haliny Snopkiewicz, w której powieściach zaczytywała się młodzież.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
  2. Szumowski zdradził, na jakim etapie pandemii jest Polska. Jego słowa zadziwiają
  3. Quiz wiedzy o ”Czterech pancernych i psie”. Tylko prawdziwi fani mają 7/7
  4. Wakacje za granicą. Które kraje być może uda się odwiedzić latem?
  5. Czyim synem jest Conan? Dagmara Kaźmierska unika tematu byłego partnera
  6. Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicę

źródło: filmy.interia.pl

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl