Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Przeżyli razem 35 lat. Marka Walczewskiego i Małgorzatę Niemirską łączyło wyjątkowe uczucie
Karol Osiński
Karol Osiński 09.02.2021 18:29

Przeżyli razem 35 lat. Marka Walczewskiego i Małgorzatę Niemirską łączyło wyjątkowe uczucie

Marek Walczewski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER; AGENCJA SE

Takie uczucie zdarza się bardzo rzadko. Marek Walczewski i Małgorzata Niemirska przeżyli ze sobą aż 35 lat, a rozłączyła ich dopiero śmierć aktora. Jak się okazało cierpiał na chorobę Alzheimera, którą małżonka podejrzewała na kilka lat przed śmiercią. Pod koniec życia, jego stan był fatalny – Nikogo nie poznawał, przestał mówić, chodzić – cytuje słowa Niemirskiej portal pomponik.pl.

Marek Walczewski poznał się ze swoją małżonką podczas realizacji jednego ze spektaklów dla telewizyjnego Teatru Kobra. Ich uczucie wybuchło momentalnie, a związek rozpoczął się w momencie wielkiego skandalu. Pobrali się w 10 minut między próbą a spektaklem.

Marek Walczewski ślub z Małgorzatą Niemirską

Odkąd Marek Walczewski i Małgorzata Niemirska po raz pierwszy spotkali się na planie spektaklu Desperaci od razu wpadli sobie w oko. Ich miłość rodziła się w atmosferze skandalu, jednak byli przekonani, że chcą być ze sobą i zrobią wszystko, by właśnie tak się stało.

Problem był jeden, a mianowicie wówczas oboje byli zajęci. Niemirska podczas studiów poznała aktora i reżysera Andrzeja Makowieckiego, za którego wyszła, z kolei Walczewski pobrał się z aktorką Anną Polony.

Przyszedł taki moment, że nie mogliśmy się z Markiem dalej oszukiwać i z tym walczyć. Rozstać się? To przecież byłby gwałt na naturze! Są takie sytuacje w życiu, kiedy się działa jak laser, kiedy ma się siłę, która kruszy mury. Tak też było z nami. 35-letnie wspólne życie potwierdziło, że to była dobra decyzja – cytuje słowa aktorki portal pomponik.pl.

Pobrali się 19 grudnia 1974 roku w jednym z urzędów stanu cywilnego na Saskiej Kępie w Warszawie. Co ciekawe na swój ślub pojechali starym wartburgiem w trakcie przerwy między próbą a spektaklem.

Marek Walczewski choroba i śmierć

Marek Walczewski i Małgorzata Niemirska nigdy nie doczekali się wspólnych dzieci, jednak bardzo ważną rolę w ich życiu pełnił piesek Maksio, który towarzyszył im nawet w trakcie wyjazdów na spektakle. Ich życie zmieniło się diametralnie w 1994 roku.

Jego małżonka zauważyła, że coraz częściej zapomina o wielu rzeczach. Aktor początkowo nie zwracał na to uwagi i bagatelizował słowa ukochanej. Na wizytę u lekarza zdecydował się dopiero w 2000 roku, a diagnoza lekarza była jednoznaczna – choroba Alzheimera.

Gdy stan zdrowia aktora się pogarszał zdecydowano o przeniesieniu go do szpitala specjalistycznego, gdzie spędził ostatnie 5 lat swojego życia. Zmarł 26 maja 2009 roku. Jego małżonka tak wspomina swojego ukochanego.

Łączyła nas niespotykana więź. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła z kimś innym przeżyć aż 35 lat. My się kochaliśmy, ale też lubiliśmy, dlatego czuję się taka osamotniona – cytuje słowa Niemirskiej portal pomponik.pl. Całkiem niedawno wspominaliśmy także innego zmarłego polskiego aktora. Więcej informacji na ten temat znajdziecie >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

Marek Walczewski

Marek Walczewski spędził ze swoją małżonką 35 lat życia. Zmarł 26 maja 2009 roku po przebytej chorobie Alzheimera.

Marek Walczewski

Małgorzata Niemirska powiedziała, że nie wyobrażałaby sobie przeżyć z kimś innym tak długiego czasu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl