Lelum.pl

fot. kadr z serialu "Świat według Kiepskich"

Marzena Kipiel-Sztuka pochowała trzech partnerów. Przykre, co spotkało ją w życiu

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Ilekroć pojawiała się na ekranie, wywoływała uśmiech. Widzowie pokochali jej kultowe wcielenie i ją samą — mało kto wiedział jednak, że w jej życiu nie brakowało tragedii. Marzena Kipiel-Sztuka pochowała trzech partnerów. Po ostatniej śmierci długo nie mogła stanąć na nogi. 

Uwielbiana gwiazda “Świata według Kiepskich” nie ukrywa, że przez ostatnie lata mierzyła się z depresją, załamaniami nastroju, a nawet problemami finansowymi

Marzena Kipiel-Sztuka wcześnie poznała smak bolesnej straty

Jeszcze zanim stała się kultową Halinką Kiepską , Marzena Kipiel-Sztuka wiedziała, czym jest strata bliskiej osoby. Nie miała 30 lat, kiedy odeszli jej rodzice — oboje przegrali walkę z ciężkimi chorobami. Ojciec aktorki odszedł przed sześćdziesiątką. Mama stoczyła półroczny bój, zanim i ją zabrał nowotwór. 

- Nie mieli szansy zobaczyć mnie na ekranie. Dlatego też dołożyłam sobie do nazwiska moje nazwisko de domo, czyli Kipiel - tłumaczyła swego czasu na łamach Plejady. 

- Życie jej nie rozpieszczało. Nie miała szczęścia w miłości, a jak miała, to krótko. Pochowała wszystkich kolejnych mężów - mówiła z kolei w wyemitowanym niedawno w TVN reportażu Elżbieta Jodłowska, aktorka i koleżanka Marzeny.

Krystyna Feldman

Lepiej usiądźcie. Tak kiedyś wyglądała babka z "Kiepskich". Krystyna Feldman rozkochiwała w sobie tłumy

CZYTAJ DALEJ

Teatr przede wszystkim. Marzena Kipiel-Sztuka nie miała szczęścia w miłości

I rzeczywiście. Jej pierwszym mężem został reżyser i producent filmowy Konrad Sztuka. Wspólnie przetrwali dekadę, nim aktorka uznała, że jej życiowy partner zasługuje na kogoś, kto poświęci mu więcej uwagi. Ona sama, stała bywalczyni na deskach teatru, nie potrafiła w pełni zaangażować się w życie rodzinne. 

- Byłam zafascynowana pracą. Teatr był dla mnie najważniejszy. Nie umiałam też zdecydować się na dziecko. Jak wielu artystów, za bardzo skupiałam się na sobie - wyznała w rozmowie z "Na żywo".

Wystąpiła o rozwód. Niestety, 8 lat temu media obiegła wieść o przedwczesnej śmierci twórcy. Podobnie jak rodziców byłej żony, Konrada w wieku zaledwie 50 lat zabrał nowotwór. 

W międzyczasie Marzena Kipiel-Sztuka dwukrotnie wiązała się z mężczyznami. Mroczna passa nie dawała jednak o sobie zapomnieć. 

Marzena Kipiel-Sztuka pochowała trzech partnerów. Jeden odszedł na jej oczach

Z Mariuszem Piesiewiczem poznała się na planie “Świata według Kiepskich”. Ich romans odbił się w mediach głośnym echem, zwłaszcza, że dla aktorki operator był gotów porzucić rodzinę i dzieci. Jako para, przechodzili wzloty i upadki, a najgorsze czekało za rogiem, by uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie. 

44-letni zaledwie mężczyzna pewnego dnia podczas prac nad serialem doznał wylewu. Później Marzena Kipiel-Sztuka miała przyznać, że ukochany zmarł na jej oczach. Trudno wyobrazić sobie jej ból w tamtym momencie — a nie był to koniec.

Jakiś czas później aktorka została żoną Przemysława Buksakowskiego. Tym razem małżeństwo trwało zaledwie dwa lata. Jak przypomina “Viva”, mężczyzna pewnego dnia po prostu stracił przytomność, zaledwie kilka kroków od miejsca, gdzie mieszkał z żoną. 

- Pani Marzena szła beztrosko na spacer z psem. […] na karetkę i samochody policyjne koło domu nie zwróciła nawet uwagi. [...] Na chodniku pod blokiem leżał on, jej mąż Przemek. I umierał. Niewydolność krążenia naczyniowego. Miał astmę… - relacjonowała “Rewia”. 

Trzeci mąż gwiazdy odszedł w 2007 roku — akurat w chwili, kiedy po okresie zawirowań ich związek nareszcie odzyskiwał równowagę. Marzena Kipiel-Sztuka przypłaciła ten ogrom cierpienia ciężką depresją, którą leczyła u psychiatrów i w ośrodkach terapeutycznych. Dziś podkreśla, że gdyby nie ciepło i wsparcie płynące od przyjaciół, koniec mógłby być zupełnie inny. 

Marzena Kipiel-Sztuka (2).jpg
fot. KAPiF
Marzena Kipiel-Sztuka (3).jpg
fot. KAPiF

Źródło: Pudelek, Viva!, Super Express

Magda Gessler

„Jak z tym żyć, czując ból, łzy najbliższych”. Przeszywający komunikat Magdy Gessler, fani pytają, co się stało

CZYTAJ DALEJ
Roksana Węgiel

"Uwaga! TVN": partner Roksany Węgiel ujawnił, jak gwiazda skradła jego serce

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Edyta Golec, jak bogini. Takiej jej jeszcze nie widzieliśmy, biała suknia, kwiaty we włosach. Fani zachwyceni
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Druzgocące wyznanie Katarzyny Figury. Prawie nikt nie wiedział, do czego doszło w jej życiu
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dagmara Kaźmierska powiedziała, co uważa o Janie Pawle II. Nie przebierała w słowach
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Warszosław Kmita. Aktor odszedł w wieku 79 lat w wyniku choroby
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Małgorzata Rozenek wykonała poruszający gest. Wszystko, gdy mówili o żonie Kubackiego
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Sąsiedzi Dawida Kubackiego pogrążeni w smutku. Zdradzili, co czują
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]