Królewski ślub okazał się idealnym dniem dla rozpoczęcia kontrowersyjnej kampanii reklamowej marki o wdzięcznie brzmiącej nazwie Super Dickmann’s. Meghan Markle w roli czarnej czekolady nie mogła nie wywołać oburzenia.

Super Dickmann’s to niemiecka marka słodyczy. Znana jest przede wszystkim z produkcji pianek w polewie czekoladowej.

Meghan Markle w szponach rasizmu

Postać wykonana z ciemnej czekolady machająca do nas z reklamy „Super Dickmnann’s” do złudzenia przypomina księżną Markle. Ba, nawet bukiet jest niemal identyczny, jak ten, który trzymała w dłoniach Meghan podczas swojego ślubu z księciem Harry’m.

– Na co patrzysz? Czyżbyś też chciała być dziś jak Meghan? – brzmi hasło reklamowe „Super Dickmann’s”

Firma została oskarżona o szerzenie rasizmu. Blisko 250 tys. obserwujących profil marki na Facebooku wpadło w osłupienie. Pojawiły się komentarze o niedorzeczności grafiki. Rzecznik firmy zmuszony był przeprosić za dość nietypową kampanię reklamową. Stwierdził, że była ona „niewłaściwa” i „głupia”. Czy mówił szczerze, tego nie wiemy.

Niemiecki dziennikarz Stefan Mesch skomentował sytuację w następujący sposób:

– Żałosna kampania, żałosna odpowiedź. Mam nadzieję, że poniesiesz finansowe konsekwencje – czytamy na jego Facebooku.

Bolesna przeszłość

Meghan Markle wielokrotnie wspominała, że padała ofiarą rasizmu. Jej mama jest pochodzenia afrykańsko-amerykańskiego. Od momentu ogłoszenia planów związanych ze ślubem z księciem Sussexu nie przestaje ona otrzymywać obraźliwych, rasistowskich komentarzy pod swoim adresem. Dla przykładu:

– Ta dwójka prawdopodobnie nigdy nie zostanie królem i królową, w związku z tym możemy sobie pozwolić na tak egzotyczną parę – stwierdził komentator niemieckiej stacji ZDF. – Mam wrażenie, że królowa przymyka oczy, gdy patrzy na Meghan – to inny komentarz pracownika stacji.

Meghan Markle i książę Harry pobrali się 19 maja w kaplicy św. Jerzego w podlondyńskim Windsorze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. SKANDAL! Polityk prezesa zarażał celowo KIŁĄ
  2. Żona Wiśniewskiego przerwała milczenie. Musiała się przed nim bronić
  3. Lewandowska świeci SUTKAMI i zachęca: „Zrób ze mną trening!”
  4. Joanna Brodzik codziennie drży ze strachu. Nie może pogodzić się z nieuchronnym

 

Poprzedni artykułSKANDAL! Polityk prezesa zarażał celowo KIŁĄ
Następny artykułSłynna blogerka nie żyje. Przegrała walkę z rakiem
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.